Zdetronizowany cesarz

To jeden z najbardziej spektakularnych upadków wśród najbogatszych Polaków. Ryszard Krauze na szczyty list najbogatszych wspiął się w czasach transformacji ustrojowej, głównie  dzięki lukratywnym kontraktom IT, zawieranym z państwowymi firmami. Przez wiele lat utrzymywał status miliardera.

Dobra passa skończyła się w 2007 r. Biznesmen znalazł się na celowniku służb po dojściu do władzy PiS. Przestały wystarczać rozliczne koneksje i znajomości z politykami, co udowodniła tzw. afera przeciekowa, w której Krauze stał się głównym bohaterem.

Nie pomogły również nietrafione decyzje biznesowe, m.in. zaangażowanie w przemysł naftowy i poszukiwanie zagranicznych złóż.

Status miliardera Ryszard Krauze stracił w 2013 r. Później zupełnie wycofał się z życia publicznego.

Zobacz więcej: Krauze i trudne relacje najbogatszych z władzą

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
maniek
2018-03-10 11:56
Pewien współwłaściciel "Rz" też obecnie rozparcelowuje majątek po rodzinie i robi to po cichu z obawą że Pis go wytropi.
Bobo
2018-03-07 12:31
Czy jest tu ktoś zaznajomiony z tematem ulg podatkowych? Bo kolega wspominał mi coś o nowej uldze na zwierzęta.
Czytelniczka
2018-03-04 16:16
A ja mam troche inne spostrzeżenia, faceci bogaci , krecili biznes, moze nie zawsze legalnie , ale rozwój biznesu byl , skoro byli milionerami,
W taki czy inny sposob poswiecicli swoj czas wysilek , i jakas kase na początek, udało sie .brawo ale pozniej sie wszystkim popsulo , tak nagle , nie ma kasy, biznesow itp dlaczego? Nic nie pozostalo , czasami nawet nie ma tych exmilionerow , kto mial na celu ich wykonczyc finansowo? Rzad, a moze oni sami? Sa przeciez ubespieczenia , odszkodowania , a moze kto inny przejął te miliony tylko na inne nazwisko , a oni dalej maja swoje ? Albo i nie powiem w skrocie , sprawa smierdzi na km, rodziny tych milinerow milczą, media tez, rzad tez , a przy takich dobrych biznesach wysokie podatki zbierali , czyzby zrezygnowali?a moze kilku z nich to uczwi ludzie? Suma sumaru my polacy tez umiemy myslec, i przyjzec sie sprawie, golym okiem tu widac pewna prawidlowosc, moze dlatego nie chcemy inwestowac w tym kraju do czasu az nastąpią prawdziwe rządy i sprawiedliwe prawo dla polaka , podkreślam polaka
Pokaż wszystkie komentarze (96)