Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Litewski dziennik: Rosjanie dzielą Europę rękoma Polaków

1
Podziel się:

Litwini są zaniepokojeni naszym porozumieniem gazowym z Rosją.

Litewski dziennik: Rosjanie dzielą Europę rękoma Polaków
(centrum prasowe Gaz-System SA)

Rosjanie dzielą Europę rękoma Polaków - pod takim tytułem litewski dziennik gospodarczy _ Verslo Żinios _ zamieścił publikację o zawartym w piątek polsko-rosyjskim porozumieniu w sprawie dostaw gazu.

_ Przed kilkoma laty, ówczesny minister obrony Polski Radosław Sikorski porozumienie w sprawie budowy gazociągu Nord Stream na dnie Morza Bałtyckiego nazwał +nowym paktem Ribbentrop-Mołotow+, a dzisiaj minister Sikorski milczy _- czytamy w publikacji.

_ Verslo Żinios _ odnotowuje, że litewscy eksperci bez zapoznania się z tekstem dokumentu zawartym przez Polskę i Rosję, unikają oceny jego wpływu na politykę energetyczną Litwy. _ Jednakże - jak pisze dziennik - niektórzy z nich, oceniając wolę polityczną polskiego rządu porozumienia się z Moskwą, nie wykluczają, że w najbliższym czasie Litwa będzie musiała na nowo przeanalizować niektóre założenia swojej strategii energetycznej _.

Według gazety, Litwa będzie musiała m.in. zastanowić się, czy koncentrować się na budowaniu połączenia gazowego z Polską, czy _ jak najszybciej przystąpić do budowy terminalu gazowego w porcie kłajpedzkim _.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
burak
3 tyg. temu
I zostaniemy jak zwykle sami...bez gazu oczywiście