Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Litwa nie rezygnuje z elektrowni atomowej

0
Podziel się:

Zapowiedź budowy przez Rosję elektrowni atomowej nie wpłynie na litewsko-polski projekt.

Litwa nie rezygnuje z elektrowni atomowej
(PAP/EPA)

Zapowiedź budowy przez Rosję elektrowni atomowej nie wpłynie na realizację litewsko-polsko-łotewsko-estońskiego projektu budowy nowej siłowni.

- _ Oczywiście, takie plany Rosji, a szczególnie ich realizacja, zmieniają obraz energetyczny regionu, jednakże Litwa nie wyrzeka się planów budowy elektrowni _ - powiedział minister spraw zagranicznych Petras Vaitiekunas (na zdjęciu).

- _ Litwa powinna sama troszczyć się o swe bezpieczeństwo energetyczne i płacić za nie z własnej kieszeni, a nie oczekiwać, że ktoś rozwiąże te problemy, albo i nie rozwiąże _ - uważa minister.

Zdaniem analityków zapowiedź budowy przez Rosję elektrowni atomowej w okolicach Kaliningradu jest próbą zastraszania Litwy i odwiedzenia jej od rozwoju swego własnego przemysłu nuklearnego - pisze _ Lietuvos Rytas _.

Rosja nie ukrywa, że jednym z celów tej inwestycji w obwodzie kaliningradzkim jest zablokowanie budowy elektrowni na Litwie. Moskwa chce wywrzeć presję ekonomiczną na sąsiadów, aby kupowali energię z siłowni rosyjskich.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)