Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lobbyści straszą gazem łupkowym

0
Podziel się:

Wiceminister skarbu zapewnia, że ewentualna eksploatacja tych złóż nie stworzy zagrożenia dla środowiska.

Lobbyści straszą gazem łupkowym
(GAZ-SYSTEM S.A.)

Wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski zapewnia, że ewentualna eksploatacja gazu ze złóż łupkowych nie stworzy zagrożenia dla środowiska.

Budzanowski ocenia, że ostatnie ekspertyzy mówiące o negatywnym wpływie wydobycia metanu z takich złóż, to przejaw poglądów środowisk nie zainteresowanych nowymi źródłami tego paliwa.

- _ Mamy do czynienia z dużą rewolucją, jeśli chodzi o gaz na świecie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat nastąpił znaczny wzrost wydobycia tego surowca. Choćby w USA _- mówi wiceminister.

POSŁUCHAJ MIKOŁAJA BUDZANOWSKIEGO:

Według badań amerykańskich naukowców, w trakcie wydobywania gazu łupkowego dochodzi do dużych wycieków metanu, będącego silnym gazem cieplarnianym. Naukowcy z Uniwersytetu Cornell w Ithaca stwierdzili, że gaz łupkowy może mieć gorszy wpływ na środowisko niż paliwa konwencjonalne.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t85314.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gaz;zdrozeje;bedzie;kolejny;wniosek,54,0,797750.html) Gaz zdrożeje? Będzie kolejny wniosek PGNiG liczy na wzrosty cen gazu. Spółka zapowiada, że złoży kolejny wniosek taryfowy na okres od 1 czerwca.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t30732.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pgnig;chce;podniesc;ceny;gazu;ure;sprawdza;wniosek,9,0,794889.html) PGNiG chce podnieść ceny gazu. URE sprawdza wniosek Oczekiwania są wyższe niż dotąd - przyznaje Marek Woszczyk, p.o. prezesa URE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t111362.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/male;zapasy;gazu;ale;ograniczen;nie;bedzie,26,0,790042.html) Małe zapasy gazu, ale ograniczeń nie będzie PGNiG poinformowało, że o godz. 22 zniesie ograniczenia w dostawach gazu do PKN Orlen.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)