Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm
09.07.2005 11:18

Londyn: Nadal nieznany los kilkunastu Polaków

Kilkanaścioro Polaków jest nadal na liście poszukiwanych przez polski konsulat w Wielkiej Brytanii po czwartkowych zamachach w Londynie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Są to osoby, z którymi bliscy nadal nie zdołali nawiązać kontaktu. Kropiwnicki mówi o 12-13 osobach.

Potwierdził, że wśród poszukiwanych są 23-letnia Monika Suchocka, 29-letnia Karolina Glueck oraz 43-letnia Ania Brandt. Ich nazwiska i zdjęcia publikuje w sobotę brytyjska prasa.

Karolina Glueck pożegnała się z narzeczonym w czwartek o 8.30 i od tej pory nie ma od niej wiadomości. Zatrudniona w charakterze pomocy biurowej, podróżowała ze stacji Finsbury Park do Russell Square, gdzie pracowała.

Monika Suchocka, księgowa na praktyce w Wielkiej Brytanii, zadzwoniła do pracy w czwartek rano. Powiedziała, że stacja metra jest zamknięta, więc musi jechać autobusem. Według relacji jej przyjaciół, było to kilka minut przed eksplozją autobusu na Tavistock.

O 8.00 rano w czwartek Ania Brandt wyszła do stacji metra na Wood Green i miała dojechać do Gunnesbury. Od tamtej pory nie dała o sobie znać.

Wśród 700 rannych w wyniku czwartkowych zamachów terrorystycznych w Londynie jest troje Polaków. Odnieśli oni lekkie obrażenia. Jedna kobieta miała opuścić szpital w piątek.

W wyniku czwartkowych zamachów w Londynie zginęło 49 osób.

Tagi: terroryzm, londyn, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz