Notowania

kryzys w grecji
02.07.2011 06:29

Losy Grecji zależą od telekonferencji

Przewodniczącego eurogrupy Jean-Claude'a Junckera zarządził na dziś telekonferencję ministrów finansów strefy euro. Zdecydują o kolejnych transzach pomocy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Posiedzenie ministrów finansów państw strefy euro, na którym ma być omawiana sprawa pomocy dla Grecji, zostało zmienione na telekonferencję w sobotę wieczorem - powiedział rzecznik przewodniczącego eurogrupy Jean-Claude'a Junckera. *

Spotkanie, które miało się odbyć w niedzielę w Brukseli, _ nie zostało odwołane, tylko zamienione na telekonferencję w sobotę wieczorem _ - oznajmił Guy Schuller. Jak dodał, nie zdecydowano jeszcze, czy po telekonferencji zostanie wydane jakieś oświadczenie.

[

]( # )Rybiński: Polska prezydencja w cieniu greckiej zarazy
Podczas spotkania w Brukseli ministrowie mieli oficjalnie zatwierdzić wypłatę kolejnej transzy pomocy dla Grecji (12 mld euro) oraz porozumieć się w sprawie zakresu udziału prywatnych banków w nowym pakiecie pomocowym dla tego kraju. Nieoficjalnie mówi się o pakiecie 110 mld euro. 5 lipca sprawą tą ma zająć się Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Wynegocjowana jeszcze w ubiegłym roku pierwsza pomoc dla Grecji opiewa w sumie na 110 miliardów euro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t92200.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejna;transza;pomocy;dla;grecji;uzgodniona,131,0,864387.html) Kolejna transza pomocy dla Grecji uzgodniona Unia Europejska wymogła reformy na premierze Jeorjosie Papandreu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t129096.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/krach;czeka;hiszpanie;jesli;tak;to;takze;polske,187,0,753595.html) Krach czeka Hiszpanię? Jeśli tak, to także Polskę! Rząd robi wszystko, żeby zmniejszyć naszą wiarygodność. Nie jesteśmy gotowi na kryzys w strefie euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t74592.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sikorski;polska;pomoze;rozwiazac;kryzys;w;grecji,104,0,862824.html) Sikorski: Polska pomoże rozwiązać kryzys w Grecji Polska, choć nie jest w strefie euro, zamierza wnieść wkład w rozwiązanie kryzysu w Grecji - zapewnił szef MSZ Radosław Sikorski na spotkaniu z europejskimi dziennikarzami przed rozpoczynającą się 1 lipca polską prezydencją.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, kryzys, ministrowie, unia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz