Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strajk
30.12.2011 09:04

Lot do Hiszpanii? Przez strajk pilotów mogą być problemy

Piloci hiszpańskich linii lotniczych Iberia ogłosili, że w styczniu przeprowadzą kolejne strajki w proteście przeciwko tanim liniom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(monstermunch99/CC/Flickr)

Strajkujący już wczoraj piloci hiszpańskich linii lotniczych Iberia ogłosili, że 9 i 11 stycznia przeprowadzą kolejne strajki w proteście przeciwko planom utworzenia tanich linii lotniczych Iberia Express.

_ - Negocjacje nie dały rezultatów; jeśli dojdziemy wcześniej do porozumienia, strajki zostaną anulowane _ - poinformowała rzeczniczka prasowa związku zawodowego pilotów Sepla.

Iberia nie sygnalizowała wczoraj znaczniejszych kłopotów wywołanych strajkiem, który spowodował anulowanie 118 z 329 lotów. _ - Udało nam się znaleźć inne połączenia dla wszystkich 10 tysięcy osób _ - powiedziała rzeczniczka Iberii.

Był to już drugi strajk pilotów Iberii podczas tegorocznego sezonu świątecznego. Pierwszy odbył się 18 grudnia i wtedy również odwołano jedną trzecią lotów. Gdy zapowiedziano ten strajk, Iberia porozumiała się z 27 innymi liniami lotniczymi, kolejami państwowymi i dużym przewoźnikiem autobusowym, żeby zapewnić dostarczenie pasażerów do miejsc przeznaczenia.

ZOBACZ RELACJĘ Z HISZPAŃSKICH LOTNISK (Reuters, ang):

Iberia zamierza utworzyć swe tanie linie Iberia Express na początku przyszłego roku i przekazać im samoloty obsługujące obecnie deficytowe połączenia krajowe i europejskie. Iberia Express będzie obsługiwać od marca 2012 roku loty na krótkich i średnich trasach krajowych i europejskich. Ma zatrudnić własnych, niżej opłacanych pilotów i personel kabinowy.

Biorący udział w strajkach piloci Iberii obawiają się o miejsca pracy w związku z planami utworzenia tanich linii lotniczych; uważają też, że zatrudnienie na niższych stawkach nowych pilotów jest naruszeniem układu zbiorowego pracy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t85628.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/strajk;pilotow;linii;iberia;w;hiszpanii,83,0,992595.html) Przez nich w Hiszpanii masowo odwołują loty Naraziło to na niedogodności ponad 12 tys. pasażerów, ale dla 98 proc. znaleziono alternatywne połączenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t100297.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/zamieszanie;w;grecji;i;hiszpanii;-;przez;strajki,26,0,998426.html) Oddawali tablice rejestracyjne. Przez strajk W Grecji, w przededniu strajku ludzie szturmowali urzędy podatkowe, żeby zdążyć przed końcem roku z załatwieniem najrozmaitszych spraw.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t95048.jpg ) ] (http://wczasy.money.pl/wiadomosci/artykul/wulkan;znow;sparalizuje;ruch;lotniczy,166,0,998822.html) Wulkan znów sparaliżuje ruch lotniczy? Gwałtowna erupcja wulkanu Cleveland w pobliżu Alaski, grozi wstrzymaniem lotów.
Tagi: strajk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz