Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

LOT musi jeszcze poczekać

0
Podziel się:

Wicepremier i minister infrastruktury Marek Pol sądzi, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni możliwe będzie wysłanie do jednego z aliansów lotniczych prośby o włączenie do niego Polskich Linii Lotniczych LOT

bETnpwbV

.

'Informacja o tym, z którym sojuszem będą prowadzone negocjacje zostaną przekazane niebawem. Decyzja w tej sprawie zapadnie w ciągu najbliższych kilkunastu dni' - powiedział w środę PAP wicepremier Pol.

Po bankructwie Swissair Group, firmy, która była inwestorem strategicznym LOT, polski przewoźnik otrzymał propozycje przystąpienia do dwóch aliansów lotniczych: Star Alliance (kierowanego przez Lufthansę)
i OneWorld (kierowanego przez British Airways).

bETnpwbX

Szwajcarzy zostali strategicznym inwestorem LOT w listopadzie 1999 roku. Objęli 37,6 proc. akcji polskiego przewoźnika, które kosztowały ich prawie 184 mln USD.

Po podwyższeniu w listopadzie 2001 roku kapitału spółki, w którym nie uczestniczyła bankrutująca Swissair Group, udział Skarbu Państwa w LOT wzrósł do 67,96 proc., a Swissair Group spadł do 25,1 proc. Pakiet akcji pracowniczych zmniejszył się do 6,94 proc.

PLL LOT SA zanotowały w 2001 roku stratę netto w wysokości 639,1 mln zł wobec 28,2 mln zł zysku netto w 2000 roku. Przed dwoma dniami prezes LOT Jan Litwiński powiedział PAP, że spodziewa się dodatniego wyniku finansowego w tym roku.

Spółka w 2001 roku przewiozła ponad 3,2 mln pasażerów, o 15 proc. więcej niż w 2000 roku, kiedy z usług LOT skorzystało prawie 2,8 mln osób.

bETnpwcy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)