Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

LOT szuka chętnych na kupno spółki

0
Podziel się:

Rozesłał po 22 firmach oferty. Zainteresowanych jest trzech inwestorów.

LOT szuka chętnych na kupno spółki
(lot.com)

Do 22 instytucji finansowych oraz branżowych rozesłano oferty sprzedaży PLL LOT - poinformował prezes polskiego przewoźnika Sebastian Mikosz. Rzecznik resortu skarbu Maciej Wewiór powiedział, że zainteresowanych jest trzech inwestorów.

_ - Nasz doradca prywatyzacyjny bank inwestycyjny Morgan Stanley rozesłał wstępny opis spółki, który ma być zachętą do jakiegokolwiek zainteresowania nami. Został on wysłany do 22 instytucji - finansowych i linii lotniczych. Część z nich - przed i po rozesłaniu dokumentu - wyraziła na piśmie zainteresowanie jakimkolwiek spotkaniem, rozmową z nami _ - powiedział Mikosz.

Rzecznik resortu skarbu powiedział, że trzech zainteresowanych inwestorów chce wziąć udział w prywatyzacji LOT.

Wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik nie chciał ujawnić w rozmowie z dziennikarzami, o jakie firmy chodzi. Podkreślił, że nie wystosowały one jeszcze formalnych zgłoszeń w sprawie prywatyzacji LOT.

_ -LOT ma się coraz lepiej. Prowadzona jest restrukturyzacja spółki, może niekoniecznie w stopniu zadowalającym, ale postęp jest widoczny. Restrukturyzacja da szansę przewoźnikowi na odzyskanie zdolności konkurowania na rynku _ - powiedział w środę Gawlik. _ - Sądzę, że wielu inwestorów będzie zainteresowanych polskim przewoźnikiem. Formalnie proces ich poszukiwania dopiero się rozpoczął _ - dodał.

Na pytanie, czy wśród zainteresowanych podmiotów więcej jest inwestorów finansowych niż branżowych Gawlik odpowiedział: _ raczej odwrotnie _.

Jak podkreślił Mikosz, _ mówienie o tym, kto jest realnie zainteresowany i co się z nami stanie, jest trochę wątkiem pobocznym, ponieważ w naszej strategii prezentowanej Radzie Nadzorczej restrukturyzacja ma się udać w takim kształcie kapitałowym, w jakim spółka jest w tej chwili. Wtedy dopiero inwestor będzie naprawdę zainteresowany spółką, która sama umie wyjść z własnych problemów _ - zaznaczył.

Mikosz wskazał, że sytuacja firmy poprawia się. _ Przybyło nam pasażerów. Udało się ustabilizować sytuację wokół spółek z grupy kapitałowej. W ostatnich miesiącach poprawiła się płynność finansowa spółki _. Prezes dodał, że LOT-owi udało się zawrzeć wiele porozumień z wierzycielami i zredukować zadłużenie.

Pod koniec maja 2009 r. Skarb Państwa i Towarzystwo Finansowe Silesia przejęły pełną kontrolę nad PLL LOT; w rękach pracowników jest 6,93 proc. akcji spółki.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)