Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marcin piróg
16.11.2011 10:25

LOT wychodzi na prostą

W tym roku strata spółki pod koniec roku będzie mniejsza niż zakładano.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bribriTO/CC/Flickr)

Poprawiły się wyniki finansowe LOT. Marcin Piróg , prezes PLL LOT powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że w tym roku strata spółki pod koniec roku będzie mniejsza niż zakładano.

Jak stwierdził, wyniki finansowe przedsiębiorstwa stale się poprawiają._ - W zeszłym roku była to strata na działalności operacyjnej 160 mln zł. Tegoroczny budżet zakładał poprawę wyniku o 100 mln zł. Po 10 miesiącach wynik rzeczywisty jest lepszy od zakładanego _ - poinformował prezes PLL LOT.

- _ LOT wychodzi na prostą bardzo szybko. Nasze założenia budżetowe na przyszły rok zakładają kilkudziesięciomilionowy zysk _ - dodał.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREZESA PLL LOT:

Marcin Piróg, uważa, że najlepszą drogą, żeby uzdrowić spółkę jest prywatyzacja. -_ Nie tylko komercjalizacja, ale wyjście państwa z kapitału spółki, bo to pozwala przeprowadzać pewne zmiany sprawniej i szybciej, a poza tym dostęp do kapitału jest dużo łatwiejszy _ - powiedział.

Prezes LOT poinformował również, że spółka przygotowuje się do otwierania kierunków azjatyckich. - _ W ostatnich dniach LOT otrzymał od Federacji Rosyjskiej zgodę na przelot nad Syberią, co pozwoli nam w pierwszej połowie przyszłego roku uruchomić połączenie do Pekinu, na którym będziemy zarabiać _ - oznajmił.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREZESA PLL LOT:

LOT zamierza też wymienić flotę samolotów z Boeingów 767 na Dreamlinery - zapowiedział Marcin Piróg. - _ Przed wiosną 2013 nastąpi wymiana floty 767 na Dreamlinery i to nam pozwoli otworzyć następne kierunki w Azji. Myślimy o Tokio, Szanghaju, Seulu, New Dehli _ - zadeklarował.

Czytaj więcej o sytuacji w PLL LOT
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t96697.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/dreamliner;w;warszawie;powital;go;pawlak,131,0,860035.html) Dreamliner w Warszawie, powitał go Pawlak Maszyna przyleciała bezpośrednio z Le Bourget pod Paryżem, gdzie uczestniczyła w pokazie lotniczym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t92920.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/lot;chce;ruszyc;na;podboj;azji;beda;nowe;trasy,49,0,766513.html) Lot rusza na podbój azjatyckiego nieba Linie lotnicze rozważają uruchomienie nowych połączeń do Pekinu, Szanghaju i Tokio.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t98326.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pll;lot;ujawnia;wysokosc;straty;za;2010;r;,26,0,764954.html) PLL LOT ujawnia wysokość straty za 2010 r. Wynik jest o ponad 50 mln zł lepszy niż w 2009 r. W tym roku strata wyniesie 54 mln zł.
Tagi: marcin piróg, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz