Notowania

zamieszki w egipcie
31.01.2011 13:10

LOT wyśle większy samolot do Kairu

Zamiast Embraera 170 poleci Boeing 737-400, który może zabrać więcej pasażerów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.lot.com)

Polskie Linie Lotnicze LOT wyślą we wtorek z Warszawy większy samolot po pasażerów przebywających w Kairze - poinformował rzecznik przewoźnika Jacek Balcer.

Z Warszawy samolot wystartuje o 7 rano czasu polskiego, a z Kairu o 13 czasu lokalnego. _ Godziny rejsów związane są z ograniczeniami narzuconymi przez władze lotniska, samoloty nie mogą bowiem lądować i startować w czasie, kiedy obowiązuje godzina policyjna _ - czytamy w komunikacie wydanym przez PLL LOT w poniedziałek.

Zamiast normalnie latającego na trasie do Kairu Embraera 170, który zabiera 82 pasażerów, przewoźnik wyśle swoją największą wersję Boeinga 737-400 - samolot może zabrać na pokład 160 osób. Do Kairu poleci samolot z podwójnymi załogami, tak, aby w razie konieczności oczekiwania, druga załoga mogła wykonać rejs.

_ Jesteśmy gotowi w każdej chwili wysłać po Polaków kolejne samoloty, jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba. Jesteśmy w stałym kontakcie z MSZ i naszą ambasadą i kiedy tylko zgłoszą konieczność ewakuacji Polaków, LOT podejmie się tego zadania, oczywiście pod warunkiem, że wykonywanie operacji lotniczych będzie możliwe _ - powiedział cytowany w komunikacie prezes spółki Marcin Piróg.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t130459.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/egipt;bedzie;marsz;miliona;i;strajk;generalny,155,0,763035.html) Egipt: Będzie marsz miliona i strajk generalny
Biuro sprzedaży PLL LOT w Kairze jest zamknięte, bo mieści się w samym centrum Kairu w pobliżu Muzeum Egipskiego. Pasażerowie proszeni są o kontakt z Call Center (+48 (22) 577 97 52), które zajmuje się sprzedażą biletów z Kairu. Jak podkreśla spółka, z uwagi na brak łączności internetowej jest to jedyny kanał sprzedaży biletów dostępny z Egiptu. LOT próbuje też uruchomić sprzedaż biletów na lotnisku w Kairze.

Spółka poinformowała, że w Kairze jest lokalny przedstawiciel LOT, który pomaga pasażerom w znalezieniu noclegów i stara się zapewnić im wyżywienie. LOT odwołał w weekend swoje rejsy na trasie Warszawa - Kair. Powodem była obowiązującą w Egipcie godzina policyjna.

LOT wykona też we wtorek rejs z Katowic do Taby, skąd zabierze turystów jednego z biur podróży.

Rejsy do Kairu narodowy przewoźnik rozpoczął pod koniec października 2010 r. Podróż między Warszawą a Kairem trwa około 4 godziny.

Polskie MSZ stanowczo odradza wyjazdy do Egiptu dopóki sytuacja w tym kraju się nie uspokoi. Polskie biura podróży od niedzieli zaczynają odwoływać wyjazdy do Egiptu, które miały się odbyć w nadchodzącym tygodniu, m.in. Exim Tour Polska, TUI Poland i Triada.

W Kairze, Aleksandrii i Suezie ogłoszono godzinę policyjną, uzasadniając to koniecznością ochrony własności publicznej i powstrzymania grabieży - poinformowała państwowa telewizja. Od tygodnia w Egipcie trwają protesty przeciw rządom prezydenta Hosniego Mubaraka, który sprawuje władzę w Egipcie od 30 lat. W zamieszkach zginęło ponad 100 osób. Demonstranci bezskutecznie domagają się ustąpienia prezydenta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t85314.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pgnig;ewakuowalo;pracownikow;z;egiptu,192,0,763072.html) PGNiG ewakuowało pracowników z Egiptu W kairskim oddziale spółki zostali tylko egipscy pracownicy oddziału PGNiG.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t130460.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/exodus;tysiecy;cudzoziemcow;z;egiptu,178,0,763058.html) Exodus tysięcy cudzoziemców z Egiptu Samoloty liniowe i czarterowe zabiorą z Kairu tysiące obcokrajowców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t130192.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dziennikarze;tvp;zatrzymani;w;egipcie,166,0,763046.html) Dziennikarze TVP zatrzymani w Egipcie Do incydentu doszło w hotelu w Hurgadzie, gdy reporterzy kręcili materiał.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t130123.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ewakuacje;turystow;uciekaja;gwiazdy,148,0,763028.html) Ewakuacje turystów. Uciekają gwiazdy Coraz więcej państw ostrzega swoich obywateli przed podróżą do ogarniętego protestami Egiptu.
Tagi: zamieszki w egipcie, lot, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz