Notowania

lot
28.09.2009 08:30

Lot zwalnia. Związkowcy wyjdą na ulice

Pracownicy będą demonstrować przed przed Ministerstwem Skarbu Państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bribriTO/CC/Flickr)


W południe przed Ministerstwem Skarbu Państwa odbędzie się pikieta zorganizowana przez związki zawodowe działające w PLL LOT. Związkowcy chcą, aby szef resortu Aleksander Grad zainteresował się sytuacją w firmie.

Związkowcy z PLL LOT wzywają ministra skarbu do zainteresowania się losami spółki. Ich zdaniem sytuacja narodowego przewoźnika staje się coraz gorsza. Wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Andrzej Radzikowski zwraca uwagę, że obecny prezes źle zarządza podległą mu spółką. Chodzi głównie o stale rosnące koszty zarządu, zatrudnianie coraz to nowych firm doradczych oraz przenoszenie oszczędności na szeregowych pracowników.

  • Zwolnienia w PLL LOT będą mniejsze? Andrzej Kozłowski z biura prasowego PLL LOT odmówił skomentowania stanowiska związkowców. W rozmowie z IAR wyraził nadzieję, że związki będą działały na rzecz całej załogi i dla dobra spółki.

Od stycznia związki zawodowe i zarząd PLL LOT są w sporze zbiorowym. Od lipca trwa też pogotowie strajkowe.

Raport Money.pl
*Mniej latamy. Przez kryzys * Liczba pasażerów na polskich lotniskach spadła o 12,3 proc. Straty linii lotniczych sięgają 27,5 mld zł Czytaj w Money.pl
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: lot, zwlania, związkowcy, protest, pikieta, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz