Notowania

wojna w libii
06.06.2011 08:37

Lotnictwo NATO atakuje siły Kaddafiego

W Trypolisie słychać było przelatujące samoloty i wybuchy bomb. Celem ataków były baterie rakiet przeciwlotniczych. Śmigłowce atakowały koło Bengazi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/MOD)

Minionej nocy lotnictwo NATO dokonało kolejnych nalotów na Trypolis a brytyjskie i francuskie śmigłowce bojowe atakowały pozycje wojsk Muammara Kaddafiego w pobliżu Bregi.

Śmigłowców typu Apache użyto po raz drugi. Po raz pierwszy weszły do akcji w nocy z piątku na sobotę. Według komunikatu brytyjskiego ministerstwa obrony śmigłowce zniszczyły wyrzutnie rakiet taktycznych sił Kadafiego w rejonie terminalu do przeładunku ropy naftowej.

W Trypolisie słychać było przelatujące samoloty i wybuchy bomb. Celem ataków - sprecyzował komunikat - były baterie rakiet przeciwlotniczych.

Brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague, który w sobotę odwiedził Bengazi - nieoficjalną _ stolicę _ terenów zajętych przez partyzantów - oświadczył, że _ tak długo jak Kaddafi będzie dopuszczał się ataków na swój naród, będziemy kontynuować i intensyfikować nasze wysiłki aby go powstrzymać _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t140630.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nato;nie;da;odetchnac;kaddafiemu,192,0,842688.html) NATO nie da odetchnąć Kaddafiemu Operacja sojuszu potrwa do końca września. Rasmussen do Libijczyków: _ Stoimy po waszej stronie _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;jest;gotowy;do;zawieszenia;broni,189,0,841661.html) "Kaddafi jest gotowy do zawieszenia broni" Prezydent RPA Jacob Zuma powiedział to po spotkaniu z libijskim dyktatorem. Nie powiedział jednak, czy rozważa też ustąpienie ze stanowiska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/t138161.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;w;interwencji;w;libii;chodzi;o;rope,222,0,818398.html) Putin: W interwencji w Libii chodzi o ropę Przebywający z wizytą w Danii premier Rosji wypowiadał się też na temat przyszłorocznych wyborów prezydenckich i budowy gazociągu Nord Stream.
Tagi: wojna w libii, naloty, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz