Notowania

wiadomości
15.03.2010 06:49

Lotnicza inwestycja Amerykanów w Rzeszowie

Pięć lat zajmie budowa zakładu produkcji części lotniczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pryzmat/istockphoto)

Pięć lat zajmie budowa zakładu produkcji części lotniczych w Rzeszowie. Fabrykę postawią amerykańscy właściciele na terenie WSK-PZL Rzeszów.

W fabryce ma znaleźć zatrudnienie około 400 pracowników. O tej inwestycji Amerykanie mówili już od dłuższego czasu, a teraz zakończyły się wstępne procedury administracyjne dotyczące budowy.

Rzecznik prasowy rzeszowskiej firmy powiedział _ Naszemu Dziennikowi _, że będzie to zakład jednej z amerykańskich firm Hamilton Sundstrand Poland należącej do korporacji United Technologies, której częścią od ośmiu lat jest również WSK PZL Rzeszów.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Inwestorzy z zagranicy wydadzą u nas 9 mld euro ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/inwestorzy;z;zagranicy;wydadza;u;nas;9;mld;euro,115,0,597107.html )
* [ Byliśmy Rumunią, będziemy Indiami Europy ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/bylismy;rumunia;bedziemy;indiami;europy,98,0,577890.html )

Zakład zostanie zlokalizowany na specjalnie wydzielonym terenie w obrębie WSK, który wszedł właśnie w skład Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Hamilton Sundstrand Poland wybuduje zakład produkcji i montażu silnikowych zespołów lotniczych m.in. do takich samolotów, jak: Boeing, Airbus czy Embraer. Wyprodukowane urządzenia będą również testowane w Rzeszowie.

W ramach inwestycji powstanie ponadto biuro badawczo-rozwojowe, które będzie się zajmowało projektowaniem nowych wyrobów lotniczych i unowocześnianiem już produkowanych.

Cała inwestycja zaś, której zakończenie przewidziano na rok 2015, pochłonie ponad 114 milionów złotych

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz