Notowania

lotnisko
13.07.2012 15:07

Lotnisko w Modlinie rusza. Koniec "wizji" ministra

- Po niedzielnym otwarciu nowego lotniska w Modlinie wizja budowy centralnego portu wyląduje na lata w koszu - przekonuje ekspert lotniczy Eryk Kłopotowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michael Kappel/CC BY-NC 2.0/Flickr)

*_ - Po otwarciu nowego lotniska w Modlinie wizja budowy centralnego portu wyląduje na lata w koszu _ - przekonuje ekspert lotniczy Eryk Kłopotowski. *

Jeszcze w marcu zeszłego roku Ministerstwo Infrastruktury kierowane przez Cezarego Grabarczyka zakładało, że Centralny Port Lotniczy między Warszawą a Łodzią powinien zostać wybudowany do 2020 roku. Nowy minister Sławomir Nowak wycofał się jednak z tych planów.

Eryk Kłopotowski w rozmowie IAR przekonuje, że dwa porty lotnicze działające w aglomeracji warszawskiej zupełnie wystarczą. Ekspert lotniczy twierdzi, że w tej sytuacji budowa nowego portu nie ma uzasadnienia biznesowego. -_ W obecnej sytuacji nie miałby kto z tego lotniska wylatywać, ani na to lotnisko przylatywać - _ przekonuje.

Ekspert przypomina, że według wstępnych szacunków koszt budowy Centralny Port Lotniczy między Warszawą a Łodzią mógł przekroczyć nawet 12 miliardów złotych.

Modernizacja lotniska Warszawa Modlin kosztowała niespełna 300 milionów złotych. Port będzie mógł w odróżnieniu od Lotniska Chopina działać całą dobę. Nowy terminal w Modlinie będzie wstanie obsłużyć nawet 3 milionów pasażerów rocznie.

Tagi: lotnisko, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz