Notowania

lotto
05.03.2010 14:22

Lotto znów obiecuje, że zbliżają się kumulacje

Będzie również walczyć o klientów internetowych. Przeszkodą jednak ustawa hazardowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*Zarząd Totalizatora Sportowego zapowiada więcej kumulacji w losowaniach Lotto. Będzie również walczyć o klientów internetowych. Na drodze stoi jednak ustawa hazardowa, która wyklucza jakichkolwiek gry w sieci. *

Totalizator Sportowy (TS) po zmianie w październiku 2009 roku Dużego Lotka na Lotto i podniesieniu ceny z 2 zł na 3 zł za jeden zakład, zapowiadał pojawienie się większej liczby kumulacji. Jak na razie było ich niewiele, a to z kolei ma wpływ na przychody spółki.

_ - Nasi analitycy wskazują, że proces niskich wygranych się kończy. Zaczną się pojawiać te wysokie. W takich sytuacjach rosną znacznie przychody _ - zapowiada Sławomir Dudziński, prezes Totalizatora Sportowego.

Prezes przyznał, że w ostatnich miesiącach nastąpiło wahnięcie w obrotach firmy. _ - Było kilka procesów, która miały na to wpływ. Z naszych analiz wynika, że sprawa Lotto nie miała tutaj jednak istotnego wpływu. Rok 2009 był rokiem kryzysowym, a jednak udało nam się przekroczyć plan i zarobić na czysto ponad 213 mln zł _ - dodaje Dudziński.

Przychody TS wyniosły w ubiegłym roku 3,25 mld zł wobec 3,45 mld zł w 2008 roku. Spółka przekazała do Skarbu Państwa w formie dywidendy 550 mln zł. Rok wcześniej było to tylko 140 mln zł.

Prezes Dudziński zapewnia, że spółka gotowa jest ponieść odpowiednie koszty związane z wprowadzaniem nowych produktów i zmian zapoczątkowanych w ubiegłym roku. - _ W dłuższym terminie uważamy, że przyniosą one nam wyższe przychody. W tym roku chcemy wprowadzić kolejny nowy produkt, a może uda się również następny. Mamy na to środki _ - dodaje.

Zarząd zapowiada, że chce również powalczyć o klientów korzystających głównie z internetu. Na drodze stoi jednak ustawa hazardowa, a przede wszystkim aneks do niej, który wyklucza jakiekolwiek gry w sieci.

_ - Zwróciliśmy się z prośbą do naszego właściciela (Skarb Państwa red.) o pomoc w tej sprawie. Zależy nam na rozwinięciu loterii również w internecie _ - mówi prezes Dudziński.

Spółka zapowiada dalsze zmiany polegające m.in. na uatrakcyjnienie studia telewizyjnego Lotto i systemu rozliczeń prowizyjnych w sieci.

* [ Gracze Lotto sfinansują leczenie hazardzistów ]( http://manager.money.pl/news/artykul/gracze;lotto;sfinansuja;leczenie;hazardzistow,0,0,558848.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Hazard w raportach Money.pl
*Legalny hazard w sieci ma dać 260 mln zł * Bukmacherzy alarmują: drakońskie podwyżki wykończą branżę.ki.
*Na hazardowej prohibicji państwo straci miliardy * Do kasy państwa nie wpłynie 3,5 mld zł z gier na automatach - szacuje Money.pl. Kolejnych setek milionów nie zarobimy na e-hazardzie.

Na drodze stoi jednak ustawa hazardowa

Tagi: lotto, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz