Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Loty do Egiptu. Brytyjczycy nie rezygnują

0
Podziel się

W odróżnieniu od niemieckich i francuskich biur podróży, brytyjscy touroperatorzy nadal przewożą urlopowiczów do popularnych miejsc turystycznych w Egipcie, choć ostrzegają ich, by zachowali ostrożność.

Loty do Egiptu. Brytyjczycy nie rezygnują
(PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS)
bEpBGrUB

ABTA, organizacja zrzeszająca brytyjskich touroperatorów, ocenia liczbę brytyjskich turystów w Egipcie na około 40 tysięcy. Większość przebywa w kurortach nad Morzem Czerwonym. Korzystają tam ze wzmocnionej ochrony.

Brytyjczykom w miejscowości Hurghada nad Morzem Czerwonym, gdzie z początkiem tygodnia w wyniku zajść zginęła jedna osoba, polecono, by nie wychodzili poza teren hotelu.

Jedna z urlopowiczek powiedziała telewizji Sky, że nie obawia się o swe bezpieczeństwo, ponieważ _ hotel jest dobrze chroniony, a z Hurghady można szybciej dolecieć do Londynu niż dojechać do Kairu _.

bEpBGrUD

Najpopularniejsze wśród brytyjskich urlopowiczów miejscowości to obok Hurghady: Szarm el Szejk, Taba i Marsa Alam. Spośród brytyjskich touroperatorów tylko Kuoni odwołał wycieczki do Egiptu. Inny, Thompson Cruises, organizujący wycieczki morskie, zmienił ich trasy. Thomas Cook skasował niektóre wycieczki m. in. do Luksoru i klasztoru św. Katarzyny na Synaju. Pozostali touroperatorzy funkcjonują normalnie.

Brytyjski resort spraw zagranicznych ostrzegł przed _ poważnym ryzykiem przemocy podczas demonstracji _, ale w odróżnieniu od rządów Francji i Niemiec nie odradził wyjazdów do Egiptu. MSZ zaleca Brytyjczykom, by mieli przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem, stosowali się do zaleceń władz, łącznie z godziną policyjną i trzymali się z dala od ulicznych zgromadzeń.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpBGrVe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)