Notowania

wojna w strefie gazy
25.07.2014 10:58

Lufthansa i Air Berlin utrzymują zakaz lotów do Tel Awiwu

Niemieckie linie lotnicze nie wznowiły lotów, pomimo tego, że wycofano rekomendację, by tam nie latać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

Niemieckie linie lotnicze poinformowały, że nie wznowiły lotów do Izraela, pomimo tego, że Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wycofała rekomendację, by nie latać do Tel Awiwu.

Linie Air Berlin oświadczyły, że jej flota nie zostanie uruchomiona na trasie do Tel Awiwu co najmniej do południa w piątek.

Z kolei Lufthansa podała, że wszystkie piątkowe rejsy na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie zostały odwołane z powodu utrzymujących się obaw o bezpieczeństwo po tym, jak w tym tygodniu rakieta wystrzelona przez radykalny palestyński Hamas spadła niedaleko tego międzynarodowego portu lotniczego.

Największy niemiecki przewoźnik powiadomił, że _ przyjmuje do wiadomości znaczące wysiłki Izraela w celu zapewnienia najlepszej ochrony lotniska Ben Guriona _ za pomocą systemu obrony przeciwrakietowej Żelazna Kopuła. Lufthansa dodała w komunikacie, że wznowi loty, _ gdy tylko ta ochrona będzie zagwarantowana w sposób możliwy do sprawdzenia _.

Decyzja Lufthansy dotyczy także jej filii - Germanwings, Austrian Airlines, Swiss i Brussels Airlines. Wczoraj EASA pozostawiła w gestii każdego kraju decyzję o wznowieniu rejsów do Izraela.

Czytaj więcej w Money.pl
Te kraje sprzedają najwięcej broni Rosji Drony, wyspecjalizowany sprzęt dla jednostek specjalnych, nowoczesne desantowce i wirtualne ośrodki szkoleniowe - tego rosyjska armia potrzebuje od zachodnich koncernów zbrojeniowych.
Rosyjska armia ostrzeliwała ukraińskie posterunki Posterunki ukraińskiego wojska w obwodach donieckim i ługańskim były ostrzeliwane przez separatystów, a przy granicy, także przez rosyjską armię.
Australia wyśle 100 policjantów na Ukrainę Przyłączą się oni do międzynarodowego zespołu, który ma zabezpieczyć miejsce katastrofy samolotu na wschodzie Ukrainy.
Tagi: wojna w strefie gazy, katastrofa boeinga 777, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz