Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łukaszenka militaryzuje Białoruś

0
Podziel się:

Ocenił, że wojska terytorialne są efektywnym sposobem obrony państwa w razie agresji z zewnątrz,

Łukaszenka militaryzuje Białoruś
(AP/FOTOLINK/East News)

Na Białorusi szefowie obwodów (regionów) oraz szef administracji Mińska otrzymali decyzją prezydenta Alaksandra Łukaszenki stopnie generał-majora. Jest to związane z tym, że kierują oni radami obrony terytorialnej w obwodach - pisze agencja BiełTA.

Łukaszenka ogłosił tę decyzję, wizytując sztab obrony terytorialnej Mińska podczas ćwiczeń dowódczo-sztabowych. Ocenił, że wojska terytorialne są efektywnym sposobem obrony państwa w razie agresji z zewnątrz, a Białoruś nie musi utrzymywać wielkiej armii.

_ - Nie mamy dzisiaj takiej możliwości, ani też potrzeby, ale trzeba przygotowywać ludność, aby mogła w razie potrzeby wypełnić swoje zadania. Będzie to najskuteczniejszą obroną naszego państwa _ - mówił Łukaszenka. Podkreślił: - _ Musimy ochronić nasz kraj. A jeśli wszyscy będą widzieć, że zajmujemy się tym poważnie, to nigdzie tutaj się nie wcisną _.

Zwracając się do Mikałaja Ładućki, przewodniczącego Mińskiego Komitetu Wykonawczego, szef państwa zauważył, że od dzisiaj Ładućka _ odpowiada głową za obronę terytorialną _. Ocenił, że co roku w Mińsku powinny odbywać się ćwiczenia obrony na bazie jednego z rejonów (dzielnic).

Białoruś ma sześć obwodów i wydzielone miasto Mińsk, które faktycznie tworzy oddzielny obwód. Szefowie obwodów, nazywani niekiedy gubernatorami, kierują władzą wykonawczą w obwodach, czyli obwodowymi komitetami wykonawczymi. Są mianowani przez prezydenta przy zgodzie rady deputowanych (władzy przedstawicielskiej w obwodach).

Czytaj więcej o kryzysie w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t157702.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/drozyzna;neka;bialorusinow;lukaszenka;jednak;nie;odpuszcza,22,0,946454.html) Drożyzna doprowadzi do obalenia dyktatora? Na Białorusi wciąż notuje się wysoką inflację. Tylko w pierwszych dwóch dekadach października tamtejsze ceny wzrosły o 5 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t157703.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/kurs;dolara;w;stosunku;do;rubla;bialoruskiego;pobil;rekord,95,0,942943.html) Inwestycja marzeń. 189 procent od stycznia Do dzisiaj na Białorusi funkcjonowały dwa kursy: oficjalny, podawany przez Bank Narodowy, i wyższy kurs rynkowy, ustalany na dodatkowej sesji na giełdzie. Teraz dwie sesje zostały połączone w jedną i ustalono jeden kurs.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t110737.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;chce;pomoc;bialorusi;ale;lukaszenka;zostaje,79,0,922959.html) Tusk wie, jak pomóc Białorusi. Są warunki Premier nie mówi o konieczności odejścia Alaksandra Łukaszenki.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)