Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
łukaszenka
28.09.2013 18:53

Łukaszenka nagradza kombajnistów

Łukaszenka mówił na centralnych dożynkach w mieście Żłobin, że białoruskie rolnictwo i przemysł przetwórczy powinny stać się bardziej wydajne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Prezydent Białorusi apeluje o większą wydajność rodzimego rolnictwa. Podczas dożynek Aleksander Łukaszenka stwierdził, że po przystąpieniem Rosji do Światowej Organizacji Handlu wzrosła konkurencja białoruskich produktów. Rosja jest głównym rynkiem zbytu białoruskich towarów.
Łukaszenka mówił na centralnych dożynkach w mieście Żłobin, że białoruskie rolnictwo i przemysł przetwórczy powinny stać się bardziej wydajne. _ Jeśli my w ciągu najbliższych dwóch lat nie zmniejszymy o jedną czwartą wydatków na wytwórczość podstawowej produkcji rolnej, to będziemy mieć żałosne miny _- powiedział białoruski przywódca.

Łukaszenka osobiście nagrodził najlepszych w kraju kombajnistów, dyrektorów gospodarstw rolnych oraz szefów rejonów i regionów. Jednocześnie polecił gubernatorom, czyli wojewodom, by przyznali premie wszystkim przodownikom pracy - traktorzystom, kierowcom samochodów i mechanikom .

Czytaj więcej w Money.pl
Minister chwali rolników. Zobacz dlaczego Nie ma szybciej rozwijającej się dziedziny w naszej gospodarce, niż sektor rolno-spożywczy. - To zasługa rolników - uważa Stanisław Kalemba.
Szef parlamentu ma złotówkę emerytury Były szef parlamentu próbował w 2002 r. domagać się sprawiedliwości drogą sądową.
Łukaszenka wskazywany jako ideał polityka
Tagi: łukaszenka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz