Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łukaszenka znów krytykuje rząd za rynkowe podejście

0
Podziel się:

Nie można wrócić do terapii szokowej z lat 90 - ocenił prezydent Białorusi.

Łukaszenka znów krytykuje rząd za rynkowe podejście
(kremlin.ru/CC/Wikipedia)
bFeUskmt

Prezydent Białorusi ponownie zarzucił rządowi, że _ zbyt zapalił się do reform rynkowych _ w gospodarce. Ocenił również, że nie można wrócić do _ terapii szokowej _ z lat 90. - podała we wtorek państwowa agencja BiełTA.

Alaksandr Łukaszenka mówił o tym na spotkaniu dotyczącym prognoz budżetu i kierunków polityki pieniężno-kredytowej kraju w 2012 roku._ - Poważnie niepokoi mnie to, że rząd zbyt zapalił się do reform rynkowych _ - powiedział, otwierając spotkanie. Kontynuując tę myśl oświadczył, że Białoruś i jej sąsiedzi _ sparzyli się na terapii szokowej lat 90. _

_ - Jeśli wtedy można było tę politykę w pewnym stopniu wybaczyć, bo byliśmy pod wpływem różnego rodzaju zachodnich funduszy i ekspertów i ufaliśmy im, nie rozumiejąc realnych skutków, to teraz nie można powtórzyć tych samych błędów _ - oświadczył.

bFeUskmv

Łukaszenka powołał się na doświadczenia Zachodu, gdzie - jak ocenił - państwa starają się okiełznać rynek, nie wahając się przed nacjonalizacją i zwiększeniem kontroli i zarządzania przez państwo procesami gospodarczymi.

Na Białorusi udział państwa w gospodarce waha się między 70-80 procent. Przed kilkunastoma dniami Łukaszenka zarzucił gabinetowi premiera Michaiła Miasnikowicza, że chce _ wszystkich i wszystko przestawić na wolny rynek _, i ostrzegł, że nie akceptuje tej polityki.

Z kolei opozycyjna prasa oceniła, że prezydent zrzuca na rząd odpowiedzialność za kłopoty gospodarcze wywołane polityką prowadzoną przez państwo przez kilkanaście lat, a także podwyżkami płac przed zeszłorocznymi wyborami prezydenckimi.

Czytaj więcej o sytuacji na Białorusi
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t157701.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lukaszenka;zahamuje;wzrost;cen,203,0,967115.html) Ten rozkaz może obniżyć ceny. Od grudnia... Prezydent Białorusi ocenił, że przyczyną wzrostu cen jest m.in. brak przepisów antymonopolowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t130922.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ue;zniesie;sankcje;jesli;bialorus;zwolni;wiezniow,107,0,765803.html) Bez sankcji UE, jeśli Białoruś zwolni więźniów Na szczycie w Brukseli szefowie państw UE potępią też przemoc w Egipcie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t93514.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bronia;oskarzonych;o;zamach;w;metrze,214,0,970710.html) Bronią oskarżonych o zamach w metrze Białorusini nie chcą kary śmierci dla mężczyzn skazanych za wybuch w Mińsku.
bFeUskmW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)