Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
luksemburg
05.10.2007 17:21

Luksemburg otwiera rynek pracy dla Polaków

Od 1 listopada bieżącego roku Luksemburg całkowicie otwiera swój rynek pracy dla Polaków - poinformowała ambasada tego kraju w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

*Od 1 listopada bieżącego roku Luksemburg całkowicie otwiera swój rynek pracy dla Polaków - poinformowała ambasada tego kraju w Polsce. *
Luksemburg otworzy też rynek dla pracowników z pozostałych siedmiu państw członkowskich, które przystąpiły do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku: Czech, Węgier, Słowacji, Słowenii, Litwy, Łotwy i Estonii. Restrykcjami nie byli objęci obywatele Malty i Cypru.

_ Już w połowie września z otwarcia rynku pracy dla ośmiu członków UE zadowolenie wyraziła Unia Europejska. Wcześniej zapowiadano, że nastąpi to z końcem roku _Wielka Brytania, Irlandia i Szwecja nie wprowadziły żadnych restrykcji, w pełni otwierając swoje rynki pracy dla obywateli z nowych krajów UE 1 maja 2004.

Finlandia, Hiszpania, Portugalia i Grecja całkowicie zniosły ograniczenia po dwóch latach, w maju 2006 roku. Włochy zrobiły to w czerwcu 2006 roku, Holandia zaś w maju 2007.

Austria, Belgia, Dania, Francja i Niemcy, mimo pewnych ułatwień w niektórych sektorach, wciąż utrzymują restrykcje, wymagając od obywateli UE pozwoleń na pracę. Niedawno niemiecki rząd zapowiedział ułatwienia w dostępie do rynku pracy dla wysoko kwalifikowanych pracowników.

Tagi: luksemburg, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz