Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ma miliardy i jest pewny siebie przed starciem z Putinem

0
Podziel się:

Michaił Prochorow, który pretenduje do udziału w wyborach prezydenckich w Rosji, ocenił swoje szanse na drugą turę, jako bardzo duże.

Ma miliardy i jest pewny siebie przed starciem z Putinem
(PAP/EPA)

Miliarder Michaił Prochorow, który pretenduje do udziału w marcowych wyborach prezydenckich w Rosji, ocenił swoje szanse na II turę głosowania jako bardzo duże. Zastrzegł, że jeśli przegra to nie poprze nikogo w ewentualnej II turze wyborów.

_ - Zrobię wszystko, żeby znaleźć się w drugiej turze, bo mam naturę zwycięzcy _ - powiedział Prochorow w Kazaniu, stolicy Tatarstanu, gdzie przeprowadził pierwsze z serii planowanych spotkań z młodzieżą i przedstawił swój program polityczny.

Powiedział, że jeśli będzie potrzebna druga tura, a on przegra w pierwszej, to nie zamierza namawiać swych zwolenników do głosowania na kogokolwiek, gdyż ci, co go popierają, to ludzie kreatywni, samodzielni i sami zdecydują, na kogo mają oddać swój głos.

Prochorow wyraził sprzeciw wobec czczej krytyki pod adresem faworyta wyborów, premiera Władimira Putina. Powiedział, że nie tylko Putin jest odpowiedzialny za budowę obecnego systemu w Rosji. _ My, wyborcy jesteśmy wszyscy za to odpowiedzialni _ - oświadczył 46-letni Prochorow, który - według magazynu _ Forbes _ - jest trzecim najbogatszym Rosjaninem z majątkiem szacowanym na 18 mld dolarów. W przypadku zwycięstwa miliarder obiecał przeznaczyć dużą część swych aktywów na działalność dobroczynną.

Na spotkanie z nim przyszło ponad 1,5 tysiąca ludzi, głównie studenci, doktoranci, uczniowie starszych klas, biznesmeni. W ciągu dwóch godzin Prochorow opowiedział o głównych punktach swego programu, w tym o planowanych reformach: podatkowej i gospodarczej, a także o walce z korupcją, utworzeniu armii zawodowej i priorytetowej pozycji ochrony zdrowia.

Kandydatami w wyborach prezydenckich, które odbędą się 4 marca, są już premier Władimir Putin, lider Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) Giennadij Ziuganow, przywódca nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski i szef socjalistycznej partii Sprawiedliwa Rosja Siergiej Mironow.

Podpisy poparcia dla Prochorowa, wymagane do rejestracji kandydatury, są dopiero sprawdzane przez Centralną Komisję Wyborczą.

O kampanii przed wyborami prezydenckimi w Rosji czytaj w Money.pl
Putin: Czy ktoś mnie lubi? Ja się nie obrażam Premier Rosji oświadczył, że jest zainteresowany maksymalną przejrzystością głosowania.
Znany bloger rzuca wyzwanie Putinowi Kreml zapowiada uproszczenie procedur rejestracji partii politycznych. Eksperci oczekują pojawienia się kilkudziesięciu nowych ugrupowań.
Apeluje do Putina: "Wołodia, możesz jeszcze..." List byłego magnata naftowego, przemysłowego, medialnego i bankowego opublikowało na swojej stronie internetowej radio Echo Moskwy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)