Skromne oficjalne statystyki

Okazją do bliższego przyjrzenia się portfelom rosyjskich oficjeli były ujawnione w ubiegłym roku przez biuro prezydenta Rosji informacje o dochodach, wydatkach i aktywach najwyższych urzędników w państwie.

Jak wynika z tych statystyk, roczne dochody prezydenta Rosji wyniosły 8,9 miliona rubli, co w przeliczeniu wynosi zaledwie ok. 153 tys. dol.

W rozliczeniu majątkowym prezydent Rosji wykazał także działkę rolną o powierzchni 1,5 tys. m2, 77-metrowe mieszkanie i 18-metrowy garaż. Wszystko na terenie Rosji. Putin przyznał się również w oświadczeniu do użytkowania mieszkania o powierzchni 153,7 m2 z garażem.

Prezydent wykazał również jako wartościowy składnik swojego majątku dwa samochody GAZ-21 Wołga i przyczepę samochodową.

Tyle oficjalne statystki, od których rzeczywisty stan posiadania ma znacząco odbiegać.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
kasiasty NĘDZARZ
2018-02-03 13:36
Putin - typowy menel podwórkowo-uliczny opiera cały swój kulawy "prestiż" na kasie, a nie na mądrości. GDYBY BYŁ MĄDRY, to Rosja z jej bogactwami naturalnymi i wieloma wybitnymi naukowcami, byłaby niekwestionowaną potęgą światową. Niezagrożoną w dominacji przez nikogo. Ale menel woli wyprzedawać za psie pieniadze owe bogactwa, zamiast samemu przerabiać je u siebie - dając pracę i godne życie Rosjanom. Woli napychać własne kieszenie zamiast budować państwo silne siłą i dobrobytem swoich obywateli. Do grobu tej kasy nie weźmie. Wśród bogaczy z klasą i rozumem jest i zawsze będzie jedynie prostakiem, świnią przebraną w garnitur. No ale skoro mu to wystarcza... Swoją drogą - biedak z niego. To musi być straszne czuć się takim totalnym zerem, żeby tak bardzo musieć sobie robić dobrze kasą. Tej NĘDZY (umysłowej i osobowościowej) kasa mu jednak nie uleczy. Żyje jak ćpun - w urojonym swiecie, tyle, że zamiast dragów jara się dziadźkami
buaahahahahaaaaaa
2018-02-03 13:26
Putin może bogatszy od Trampka czy Gatesa, ale NA PEWNO NIE JEST BOGATSZY OD ARABSKICH SZEJKÓW z Dubaju, innych emiratów czy od członków rodziny królewskiej Saudów! Nawet od tych daaaaleeekooo od tronu!
k.m
2018-02-03 12:44
I CO Z TEGO SZKODA ŻE TYLKO TYLE POTRZEBUJE DO SZCZĘŚCIA.
Pokaż wszystkie komentarze (224)