Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Majorka: klan Paki na ławie oskarżonych

0
Podziel się:

70-letnia Paca - przywódczyni klanu - jest analfabetką, nie umie też liczyć. Jednak brak edukacji nie przeszkodził jej w zorganizowaniu największej na Balearach sieci handlu narkotykami.

Majorka: klan Paki na ławie oskarżonych
(Mikdam/Dreamstime)

Na Majorce rozpoczął się proces klanu Paki - największej na Balearach sieci handlu narkotykami. Na ławie oskarżonych zasiadło 55 osób, oprócz Paki i jej rodziny, współpracownicy i policjanci, którzy byli na usługach handlarzy.

70-letnia Paca - przywódczyni klanu - jest analfabetką, nie umie też liczyć. Jednak brak edukacji nie przeszkodził jej w zorganizowaniu największej na Balearach sieci handlu narkotykami. _ - Paka kontrolowała wszystkie punkty sprzedaży narkotyków na Balearach i współpracowała z przemytnikami z wielu krajów. _ - informował inspektor policji.

Kierowała organizacją przez 40 lat. Przez cały czas mieszkała w tym samum baraku, mimo że posiada nieruchomości szacowane na 7 mln euro. Miała też najlepsze konie arabskie na Balearach. Pieniądze trzymała w nietypowym sejfie - skrzyni zakopanej pod łóżkiem, w której policja znalazła 6 mln euro i 7 kg złota. Teraz grozi jej i wspólnikom 17 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Brytyjka skazana na śmierć za przemyt Kobieta schwytana w Indonezji, próbowała przemycić prawie pięć kilogramów kokainy. Twierdzi, że została zmuszona.
Groźny przemytnik schwytany po 15 latach B. był też na liście poszukiwanych przez Interpol. W czerwcu skończy 47 lat.
Narkotyki w UE."Wchodzimy w nową fazę" Nowe technologie mają coraz większe znaczenie w produkcji narkotyków, wzrasta rola internetu w dystrybucji zakazanych substancji, a globalizacja zmienia charakter zorganizowanej przestępczości - to wnioski z raportu dotyczącego rynków narkotyków w UE.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)