Notowania

Małe firmy najbardziej narażone na atak w sieci

Eksperci ostrzegają szczególnie przed wodopojem. To sposób atakowania stron wymyślony w ostatnim roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kryczka/iStockphoto)

W ciągu roku trzykrotnie wzrosła liczba ataków na firmy zatrudniające do 250 osób. W tym momencie celem co trzeciego cyberprzestępstwa było małe przedsiębiorstwo - podaje _ Raport o zagrożeniach bezpieczeństwa w internecie. _

_ _

Dyrektor do spraw technicznych Symantec Poland Paweł Wojciechowski tłumaczy, że do małych firm łatwiej się wkraść. Poza tym, może do być ścieżka do większych przedsiębiorstw.

_ _

_ _ - Z reguły duża firma jest lepiej chroniona niż mała i do dużej można się włamać właśnie przez małe przedsiębiorstwo, które na przykład jest dostawcą dużego - _mówi Wojciechowski. _Służy temu między innymi _ watering hole _, czyli wodopój. To sposób atakowania stron wymyślony w 2012 roku. Haker atakuje stronę i czeka na konkretnego czytelnika. Właściciel strony nie wie, że jest zaatakowany, w momencie jak na stronie pojawi się konkretny użytkownik, wtedy cyberprzestępca go atakuje i wyciąga od niego interesujące go dane. Inżynier systemowy Maciej Iwanicki tłumaczy, że to metoda stosowana głównie w szpiegostwie przemysłowym. _ - Firmy są atakowane i wyciągane są z nich ważne informacje i dane, ale jednocześnie dochodzi do sabotażu i niszczenia danych - _tłumaczy.

Paweł Wojciechowski zauważa, że kadra kierownicza nie jest już najczęstszym celem ataków. Trzykrotnie wzrosła liczba ataków na dział rozwoju i dwukrotnie na sprzedaż.

Polska jest rajem dla komputerowych zombie. Jesteśmy na drugim miejscu w regionie i na siódmym miejscu na świecie pod względem liczby botów, czyli komputerów kontrolowanych przez cyberprzestępców.

Czytaj więcej w Money.pl
"Rewolucja informacyjna dopiero przed nami" _ Dążymy do stworzenia globalnej bazy danych na skalę całego internetu, dzięki której będziemy mogli wyszukiwać konkretne informacje, a nie ciągi znaków _.
Oto pięć najbardziej dziurawych aplikacji Jedną z nich posiada praktycznie każdy użytkownik komputera w naszym kraju. Co ciekawe, jest także zainstalowana w większości smartfonów.
Tagi: cyberprzestępczość w sieci, komputery, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, e-biznes
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz