Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Malezja: Zatonęła łódź z nielegalnymi imigrantami

0
Podziel się:

Uratowano 60 osób, pięć na pewno utonęło. Ratownicy wciąż poszukują 32 ludzi.

Malezja: Zatonęła łódź z nielegalnymi imigrantami
(Lukasz Ostalski/REPORTER)
bESLGOSZ

Drewniana łódź przewożąca 97 nielegalnych imigrantów z Indonezji przewróciła się i zatonęła u zachodnich wybrzeży Malezji - poinformowały dziś malezyjskie władze. Uratowano 60 osób, pięć na pewno utonęło. Ratownicy wciąż poszukują 32 ludzi.

Wcześniej informowano, że zaginęło 66 imigrantów. Łódź zatonęła tuż po północy z wtorku na środę, około 4 km od brzegu na wysokości Kuala Lumpur - poinformowały służby ratownictwa morskiego Malezji.

Na pokładzie byli Indonezyjczycy, w tym kobiety i dzieci, którzy nielegalnie chcieli opuścić Malezję i powrócić do swojego kraju na czas zbliżającego się świętego dla muzułmanów miesiąca, ramadanu.

bESLGOTb

Trwają poszukiwania 32 zaginionych. Na miejsce wypadku wysłano okręt, osiem łodzi i śmigłowiec. W sumie rozbitków poszukuje około 100 osób.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Agencja Associated Press zwraca uwagę na takie czynniki jak wzburzone morze, czy przeładowanie łodzi; mogła ona pomieścić maksymalnie 50-60 osób. Niektórzy rozbitkowie twierdzą, że łódź była nieszczelna. Z kolei policja poinformowała lokalne media, że do katastrofy doszło podczas sztormu.

Dziesiątki tysięcy Indonezyjczyków pracuje nielegalnie na plantacjach, czy w fabrykach w Malezji. Często ryzykują niebezpieczną wyprawę przez Cieśninę Malakka łodziami nieprzystosowanymi do takich rejsów.

Czytaj więcej w Money.pl

bESLGOTh
bESLGOTC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)