Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mamy coraz więcej lekarzy, ale zagranicznych

0
Podziel się

Na polskich uczelniach medycznych studiuje ponad 6 tys. obcokrajowców.

Mamy coraz więcej lekarzy, ale zagranicznych
(Konstantin Sutyagin/Dreamstime.com)
bDzOlauZ

Na polskich uczelniach medycznych studiuje ponad 6 tys. obcokrajowców. Popularność kierunku wzrasta z roku na rok.

Ministerstwo Zdrowia podaje, że liczba cudzoziemców, którzy chcą w Polsce zdobywać zawód lekarza, rośnie. W 2008 r. było ich 4902 w całym kraju, a w 2010 r. - już 5744 *- *informuje Gazeta Wyborcza. Większość przyjmują profesorowie podczas wyjazdów za granicę.

Na przykład w krajach skandynawskich liczba miejsc na studiach lekarskich jest ograniczona. Dlatego odrzuceni podczas naboru wybierają kraje UE, w tym Polskę. Rząd płaci Skandynawom stypendia, które starczają na naukę i godne życie. Za semestr studiów w Polsce płacą około 20 tys. zł.

bDzOlavb
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t89632.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/dodatkowe;polisy;zdrowotne;niekonstytucyjne,74,0,808778.html) Dodatkowe polisy zdrowotne niekonstytucyjne? Zdaniem Naczelnej Rady Lekarskiej projekt ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach, narusza zasadę równości dostępu do świadczeń zdrowotnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t85811.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dyrektorzy;szpitali;zadowoleni;z;komercjalizacji,136,0,808840.html) Dyrektorzy szpitali zadowoleni z komercjalizacji Ciągle jednak 40 procent uważa, że sytuacja finansowa ich placówek jest zła.
bDzOlavC
Źródło:
KOMENTARZE
(0)