Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Manifestacja gejów i lesbijek podzieliła Kraków

0
Podziel się:

Nie ma końca problemom z organizowanym w Krakowie marszem homoseksualistów. Po protestach i dyskusji w mediach, sprawą zajmą się prokuratorzy.
Do krakowskiej prokuratury trafiło doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez przedstawicieli Ligi Polskich Rodzin i Młodzieży Wszechpolskiej.

Nie ma końca problemom z organizowanym w Krakowie marszem homoseksualistów. Po protestach i dyskusji w mediach, sprawą zajmą się prokuratorzy.

Do krakowskiej prokuratury trafiło doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez przedstawicieli Ligi Polskich Rodzin i Młodzieży Wszechpolskiej. Chodzi o wypowiedzi dotyczące planowanego na piątek marszu.

Pod doniesieniem podpisały się dwie osoby - powiedziała Polskiemu Radiu Kraków prokurator Mirosława Kalinowska - Zajdak, rzecznik prasowy krakowskiej Prokuratury Okręgowej.

"Zawiadomienie mówi o znieważaniu i dyskryminowaniu osób homoseksualnych, przedstawianiu ich jako zboczeńców, dewiantów" - powiedziała rzecznik. Autorzy zawiadomienia powołują się na przepisy dotyczące nawoływania do waśni na tle różnic w orientacji seksualnej. Prokuratura oceni teraz treść zawiadomienia i zadecyduje, czy rzeczywiście doszło do popełnienia przestęstwa oraz, czy istnieją podstawy do wszczęcia śledztwa w tej sprawie.

"Nie jesteśmy zdziwieni takimi protestami" - mówi Anna Gruszczyńska z kampanii Przeciwko Homofobii. Dodaje, że organizatorzy i uczestnicy manifestacji są przygotowani na kontrdemonstrację osób, które będą obrażać homoseksualistów.

"Każda nasza kolejna akcja powoduje eskalację konfliktu między kampanią Przeciw Homofobii a Ligą Polskich Rodzin i środowiskami konserwatywnymi" - przyznała Anna Gruszczyńska z kampanii Przeciwko Homofobii.

Piątkowy marsz stoi pod znakiem zapytania. Jak dowiedziało się Polskie Radio Kraków, organizatorzy manifestacji w ogóle nie zwrócili się o zgodę na pochód do władz Uniwersytetu. A powinni byli to zrobić, ponieważ, jak zapowiadają, manifestacja ma rozpocząć się pod Collegium Novum, czyli na terenie uczelni.

Manifestacja gejów i lesbijek podzieliła Kraków. Przeciwko wystąpili między innymi radni sejmiku, Platforma Obywatelska i środowiska katolickie. Przemarsz poparli z kolei krakowscy nobliści - Wisława Szymborska i Czesław Miłosz.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)