Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mieszkania
07.02.2006 16:02

Marcinkiewicz: Nowa ustawa może obniżyć ceny mieszkań

Wprowadzenie ustawy o pomocy państwa przy zaciąganiu kredytów hipotecznych może początkowo podbić ceny mieszkań, ale później ceny się ustabilizują, a być może nawet pójdą w dół, uważa premier Kazimierz Marcinkiewicz./ ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

Wprowadzenie ustawy o pomocy państwa przy zaciąganiu kredytów hipotecznych może początkowo podbić ceny mieszkań, ale później ceny się ustabilizują, a być może nawet pójdą w dół, uważa premier Kazimierz Marcinkiewicz.

„W pierwszym okresie wprowadzenia ustawy może dojść do zjawiska, że ceny mieszkań będą wzrastać, ale później nastąpi stabilizacja albo nawet spadek cen” – powiedział premier podczas konferencji prasowej po wtorkowym posiedzeniu rządu.

Zdaniem premiera, zwiększenie liczby mieszkań na rynku, co ma być pośrednio spowodowane ustawą o pomocy przy kredytach hipotecznych, będzie miało wpływ na cenę, ale na jej zmniejszenie, a nie zwiększenie.

„Na rynku mieszkaniowym również działają prawa rynku. W sytuacji, gdy będzie budowanych więcej mieszkań, to taka sytuacja będzie miała wpływ na ich cenę, ale na jej niskość” – powiedział Marcinkiewicz.

W poniedziałek w Kielcach rząd ogłosił projekt ustawy o pomocy przy zaciąganiu kredytów hipotecznych na zakup mieszkań, która jest częścią rządowego programu dla budownictwa.

Ustawa zakłada, że 50% odsetek od kredytów hipotecznych będzie finansowane przez budżet państwa. W ciągu sześciu lat na ten cel ma zostać przeznaczone ok. 4 mld zł z kasy państwowej.

Tagi: mieszkania, kredyty, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz