Notowania

marcinkiewicz
01.01.2006 00:01

Marcinkiewicz o planach rządu w 2006 roku

Najważniejsze zadania rządu w nowym roku to walka z korupcją, ułatwienia dla przedsiębiorców, polityka prorodzinna i wsparcie dla rolnictwa. Tak priorytety swojego gabinetu określa premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Najważniejsze zadania rządu w nowym roku to walka z korupcją, ułatwienia dla przedsiębiorców, polityka prorodzinna i wsparcie dla rolnictwa. Tak priorytety swojego gabinetu określa premier Kazimierz Marcinkiewicz. *

Szef rządu zapowiada, że już jutro rząd uzgodni treść projektu ustawy o powstaniu Urzędu Antykorupcyjnego.
Według Marcinkiewicza bez tej instytucji nie da się naprawić państwa. Urząd ma zacząć działać w ciągu drugiego miesiąca od uchwalenia ustawy.
Jeszcze w styczniu rząd przedstawi założenia podatkowe - czytamy w "Życiu Warszawy". Premier zapowiada poddanie ich pod dyskusję publiczną, aby w marcu przełożyć na przyjęte przez rząd rozwiązania ustawowe.
Oceniając pierwsze miesiące pracy rządu w dziedzinie polityki zagranicznej Kazimierz Marcinkiewicz wymienił budżet unijny oraz Irak jako sprawy najtrudniejsze. Premier jest zdania, że dopiero teraz właściwie zaczyna się układać współpraca gospodarcza z Irakiem. Stwierdził, że być może jeszcze w tym roku Orlen będzie dysponował złożami naftowymi w tym kraju.

Tagi: marcinkiewicz, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz