Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pzu
06.12.2007 15:12

Marcinkiewicz pomoże w sporze z Eureko

Minister skarbu szuka sposobu na zakończenie wojny o prywatyzację PZU i liczy na wsparcie byłego premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

*Minister skarbuAleksander Gradspotka się zKazimierzem Marcinkiewiczem, dyrektorem w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju. Będą rozmawiać o możliwości uczestnictwa banku w rozwiązaniu konfliktu wokół PZU. *

Marcinkiewicz deklarował wcześniej, że EBOR mógłby wziąć udział w rozwiązaniu sporu z inwestorem w PZU, holenderskim koncernem Eureko. Nie podawał jednak szczegółowych propozycji.

Wcześniej przedstawiciele Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) kilkakrotnie deklarowali, że chcą wkrótce podjąć rozmowy z Eureko w celu rozwiązania sporu dotyczącego PZU.

Pod koniec listopada Sąd Apelacyjny w Brukseli odrzucił wniosek Polski o unieważnienie decyzji Trybunału Arbitrażowego w Londynie, który w 2005 roku nakazał przekazać kontrolę nad PZU na rzecz Eureko.

Obecnie Eureko ma 33 proc. minus jedna akcja PZU - m.in. przejęło walory zakupione przez Bank Millennium - i od dawna domaga się realizacji aneksu do umowy prywatyzacyjnej z 2001 roku. Skarb Państwa ma wciąż 55 proc. akcji największego polskiego ubezpieczyciela.

| WKRÓTCE NOWY ZARZĄD PZU |
| --- |
| "W ciągu 7-10 dni przedstawię skład trzyosobowego zarządu, który zostanie powołany w PZU" - powiedział też Grad. Dodał, że obecnie intensywnie nad tym pracuje. |

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: pzu, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, ubezpieczenia, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz