Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mario Monti z piwem i szczeniakiem na rękach

0
Podziel się:

Amerykański guru komunikacji i budowy wizerunku dokonał cudu - zauważają media relacjonując wizytę Mario Montiego w studiu popularnego talk-show.

Mario Monti z piwem i szczeniakiem na rękach
(la7/youtube.com)

Takiego premiera Mario Montiego Włosi nie znali. Na 18 dni przed wyborami lider startującej w nich koalicji sił centrum pokazał się w telewizji ze szczeniakiem na rękach i szklanką piwa, które popijał w studiu.

Wyemitowany przez stację La7 wczoraj wieczorem wywiad z profesorem Montim, uchodzącym dotychczas przede wszystkim za surowego, sztywnego ekonomistę, unikającego _ luzu _ jest we Włoszech szeroko komentowanym wydarzeniem. Media podkreślają, że ta rozmowa z premierem stanowi przełom w jego kampanii wyborczej, gdyż pokazał zupełnie inną twarz. Przyznał zresztą, że więcej empatii sugeruje pomagający mu w kampanii doradca wyborczy prezydenta Baracka Obamy David Axelrod.

Amerykański _ guru _ komunikacji i budowy wizerunku dokonał cudu - zauważają media relacjonując wizytę Montiego w studiu popularnego talk-show. Premier zademonstrował ogromne poczucie humoru i wręcz nieskrępowaną wesołość.

Zobacz także: Zobacz Mario Montiego z pieskiem na rękach (20 minuta nagrania):

Lider koalicji Wybór Obywatelski nie bronił się przed propozycją prowadzącej rozmowę, by zaopiekował się przyniesionym do studia szczeniakiem o imieniu Trozzy. Od razu wziął go na ręce, bawił się z nim zachwycony i nachylił się, by go pocałować. Podarowanie pieska było swoistą wyborczą prowokacją, gdyż pokazano jednocześnie zdjęcie rywala Montiego, byłego premiera Silvio Berlusconiego, pozującego do zdjęcia ze szczeniakiem, którym się zaopiekował.

_ - Czy mogę go zabrać ze sobą? _ - pytał Monti dziennikarkę wychodząc ze studia. Profesor na jej uwagę, że pies dobrze czuje się w jego towarzystwie, odparł: _ Bo nie zna jeszcze Kancelarii Premiera _. Pytany zaś o to, co zrobi z Trozzy, Monti odparł: _ Myślę, że odbędzie się konkurs między moimi wnukami _.

Mario Monti nie odmówił szklanki piwa, jaką oferuje swym gościom gospodyni programu. Wypił je ze smakiem.

Czytaj więcej w Money.pl
Za dużo premiera w telewizji. Nierówna walka Tak orzekł urząd nadzoru nad mediami i zażądał zaprzestania przedwyborczej promocji kandydata.
Berlusconi kpi z Montiego. O co mu chodzi? Berlusconi twierdzi, że centrum pod wodzą szefa rządu ułatwi jedynie lewicy sięgnięcie po władzę.
Kryzys we Włoszech. Watykan popiera... Watykan udziela poparcia Mario Montiemu - tak interpretuje się we Włoszech artykuł dziennika _ L'Osservatore Romano _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)