Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marszałkowie jadą na Cypr

0
Podziel się:

W trakcie dwudniowych obrad, szefowie parlamentów narodowych będą rozmawiać o powołaniu specjanej konferencji.

Marszałkowie jadą na Cypr
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marszałkowie Sejmu i Senatu jadą na Cypr. W trakcie dwudniowych obrad, szefowie parlamentów narodowych będą rozmawiać o powołaniu specjanej konferencji, która miałaby zajmować się polityką budżetową i gospodarczą Unii Europejskiej.

W Nikozjii jednym z głównych poruszanych tematów będzie też rola parlamentów narodowych przy tworzeniu unijnej perspektywy finansowej.

Jak podkreśla marszałek Senatu Bogdan Borusewicz o powołaniu komisji międzyparlamentarnej mówi art. 13 umowy paktu fiskalnego.

- _ Na podstawie tego traktatu powinniśmy taką konferencję międzyparlamentarną powołać po to, by koordynować działania w zakresie budżetu, obostrzeń dotyczących budżetu. Jednocześnie przewiduję też powołanie takiej konferencji, która będzie czymś więcej niż komisją _ - mówi marszałek Borusewicz.

Bogdan Borusewicz przypomina, że mimo stabilizacji Cyprze nadal ważna jest obserwacja sytuacji w tym kraju.

- _ Jestem ciekawy tej sytuacji na Cyprze, ona jest świeża, specyficzna. Będe rozmawiał z politykami cypryjskimi, prosił ich o ocenę perspektyw wyjścia z kryzysu. Według mnie są one dobre _ - mówi marszałek.

W spotkaniu szefów parlamentów narodowych wezmą udział także przedstawiciele Parlametu Europejskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/m255478.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/polska;w;unii;piotr;serafin;zaznaczyl;ze;powinnismy;wplywac;na;ksztalt;zmian;gospodarczych,65,0,1290817.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Banki w Europie są zbyt duże. Jaka recepta? Polski rząd skłania się ku opcji, by w przypadku upadłości banku, jej ciężar _ w pierwszym rzędzie spoczywał na samych bankach, które doprowadziły do problemu. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/m267687.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/porazka;czy;sukces;efekty;wizyty;premiera;w;nigerii,6,0,1287942.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Polska ma nowego strategicznego partnera Podpisanie umów o współpracy i partnerstwie strategicznym, rozmowy biznesowe w branży paliwowej i zbrojeniowej - to niektóre wydarzenia wizyty premiera Donalda Tuska w Nigerii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/m86303.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rozwiazania;z;cypru;w;polsce;nie;bylyby;mozliwe,127,0,1271423.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Scenariusz cypryjski w Polsce. To możliwe? Jednorazowe opodatkowanie złożonych w bankach depozytów, co mam mieć miejsce na Cyprze, nie byłoby w Polsce możliwe - ocenili eksperci. Ich zdaniem sytuacja Polski jest inna niż Cypru, poza tym nie pozwoliłaby na to konstytucja.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)