Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w pakistanie
12.06.2011 09:10

Masakra w pakistańskim sklepie. Talibowie nie przyznają się

W supermarkecie w Peszawarze eksplodowały dwie bomby. 70 osób nie żyje, jest wielu rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Aktualizacja 13:40

Policja odnalazła szczątki zamachowca samobójcy, który zdetonował się w centrum handlowym w Peszawarze w zachodnim Pakistanie. Napastnik wjechał na teren centrum na motorze wioząc ze sobą około 10 kilogramów materiałów wybuchowych. W wybuchach co najmniej 70 osób zginęło, a 104 zostały ranne. 25 osób jest w stanie krytycznym.

Eksplozję, którą spowodował samobójca poprzedził wybuch niewielkiej mocy, do którego doszło w hotelu mieszczącym się na terenie centrum handlowego. Pierwszy wybuch przyciągnął ludzi, którzy pośpieszyli z pomocą rannym oraz gapiów. Gdy przybyło ludzi nastąpiła druga znacznie mocniejsza eksplozja spowodowana przez zamachowca.

Talibowie twierdzą, że to nie oni dokonali zamachu. Iftikhar Hussain, przedstawiciel władz prowincji Khyber-Pakhtunkhwa, na terenie której dokonano zamachu, mówiąc o poziomie bezpieczeńswa panującym obecnie na terenie Pakistanu podkreśla: "Nie jest bezpieczna kwatera główna armii, nie jest bezpieczna ambasada amerykańska, nie jest bezpieczna baza sił morskich. Zagrożenie panuje w całym Pakistanie, prowincja Khyber-Pakhtunkhwa zagrożona jest również."

ZOBACZ RELACJĘ Z MIEJSCA ZAMACHU (AP):

Od roku 2007, kiedy to władze Pakistanu rozprawiły się w Islamabadzie z grupą talibów budujących swą bazę w centrum miasta na terenuie Czerwonego Meczetu, w zamachach przeprowadzanych zarówno przez talibów, jak i współpracujące z nimi ugrupowania zginęło niemal cztery i pół tysiąca ludzi. Jednym z żądań ekstremistów jest wycofanie się Pakistanu ze współpracy z krajami zachodnimi w wojnie z terrorem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/174/t141230.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rajd;talibow;zginelo;osmiu;zolnierzy,78,0,847694.html) Rajd talibów. Zginęło ośmiu żołnierzy Około 150 rebeliantów zaatakowało nad ranem posterunek armii w niespokojnej pakistańskiej prowincji Waziristan Południowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t97534.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/czlonek;kierownictwa;al-kaidy;zabity;bedzie;odwet,41,0,845097.html) Członek kierownictwa Al-Kaidy zabity. Będzie odwet? Ilyas Kashmiri zginął w Pakistanie podczas ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego. Al-Kaida zapowiada odwet.
Tagi: terroryzm w pakistanie, pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz