Notowania

chiny
01.09.2014 07:52

Masowe protesty przeciwko Pekinowi w Hongkongu

Chiński parlament ogłosił właśnie, że mieszkańcy Hongkongu za niespełna trzy lata będą mogli dokonać wyboru szefa lokalnych władz z listy zatwierdzonej najpierw w Pekinie

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tietew/CC BY-SA 3.0/Wikimedia)

Początek _ ery nieposłuszeństwa obywatelskiego _ w Hongkongu. Mieszkańcy byłej brytyjskiej kolonii wyszli na ulice, bo Pekin ogłosił restrykcyjne zasady wyborów szefa lokalnych władz.

Mieszkańcy żądają niczym nieskrępowanych wyborów szefa specjalnego regionu administracyjnego Chin, jakim jest Hongkong, już w 2017 roku. O tym nie chcą słyszeć komunistyczne władze.

Chiński parlament ogłosił właśnie, że mieszkańcy Hongkongu za niespełna trzy lata będą mogli dokonać wyboru szefa lokalnych władz z listy zatwierdzonej najpierw w Pekinie.

Komunistyczne władze uznają możliwość bezpośredniego wyboru z listy kilku kandydatów za _ historyczne _ wydarzenie. Dla hongkońskiej opozycji to rozwiązanie jest nie do zaakceptowania.

Prodemokratyczne stronnictwa zapowiedziały masowe akcje protestacyjne. Tysiące osób demonstrowały na ulicach Hongkongu już ubiegłej nocy.

Czytaj więcej w Money.pl
Konflikt między Hongkongiem a resztą Chin Studenci zapowiedzieli zaś całonocny protest przed siedzibą lokalnych władz.
Sterowane wybory w Chinach. Będą protesty Hongkończycy będą mogli wybrać szefa administracji w wyborach powszechnych, lecz wybierać będą tylko spośród niewielkiej liczby kandydatów zaakceptowanych przez wierny Pekinowi komitet nominacyjny.
Chiny wprowadzą własny systemem operacyjny Wydarzenia na rynku systemów operacyjnych nabrały nagle bardzo szybkiego tempa.
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz