Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Media Murdocha walczą z premierem Australii

0
Podziel się

Potentat stara się zniweczyć szanse premiera Kevina Rudda na zwycięstwo wyborcze.

Media Murdocha walczą z premierem Australii
(ec.europa.eu)
bEqEaybp

Poprzez swoje tradycyjne media Rupert Murdoch, który kontroluje 70 procent rynku prasowego w miastach Australii, stara się zniweczyć szanse premiera tego kraju Kevina Rudda na zwycięstwo wyborcze.

Po stronie szefa rządu i jego Australijskiej Partii Pracy (ALP) wystąpiły media społecznościowe. Agresywne i niewyszukane ataki globalnego magnata medialnego tłumaczone są tym, że chce on utrzymać pozycję swego imperium na australijskim rynku, zwłaszcza zaś obronić przed konkurencją _ okręt flagowy _ swego koncernu - telewizję Foxtel.

Rządzący laburzyści zagrażają inwestycjom Murdocha w telewizję kablową swym konkurencyjnym pomysłem na szerokopasmowy internet NBN, który ma być sfinansowany z pieniędzy publicznych i dzięki któremu dostępna będzie m.in. telewizja internetowa, radio internetowe, zakupy przez internet itp.

bEqEaybr

Analitycy rynku telekomunikacyjnego nie wątpią, że gdy niemal do każdego domu w Australii zostaną doprowadzone światłowody, NBN stanie się poważną konkurencją dla Foxtela. _ (Sieć) szerokopasmowa w ogóle zagraża modelowi biznesowemu, na którym opiera się Foxtel i inne (telewizje), w ramach którego musi się płacić za programy, których się nie chce i z których 90 proc. to śmieci _ - powiedział Reuterowi ekspert od rynku telekomunikacji Raul Budde.

Toteż gazety pochodzącego z Australii Murdocha przypuszczają atak na premiera Rudda i jego partię; tabloidy należące do koncernu Murdocha nie wahają się porównywać Rudda do nazisty, lub nazywać go złodziejem, który wykrada oszczędności narodu.

Kampania mediów Murdocha ma pomóc konserwatystom wygrać wybory rozpisane na 7 września; zwolennicy laburzystów starają się korzystać z Twittera, Facebooka i innych mediów społecznościowych, by zrównoważyć przewagę Murdocha.

Medialnemu magnatowi może chodzić o coś więcej, niż o obronę własnych inwestycji. Wielu ekspertów przypomina, że Murdoch słynie z faworyzowania konserwatywnych polityków i jego gazety i telewizje walczyły o ich polityczną pozycję nie tylko w Australii, ale też w Wielkiej Brytanii i USA. Choć jeśli wymagały tego jego interesy magnat nie zawahał się poprzeć brytyjskich laburzystów i Tony'ego Blaira.

bEqEaybx

Tym razem zaangażowanie mediów Murdocha zapowiada wojnę polityczną na miarę prasowej kampanii Murdocha z roku 1975 w Australii, kiedy forsował on tak jednostronny i nieobiektywny obraz konserwatystów, że dziennikarze z jego własnego koncernu zastrajkowali - pisze Reuters.

ALP stara się walczyć z popieranymi przez Murdocha konserwatystami i obóz Rudda zatrudnił trzech ekspertów medialnych, którzy doradzali prezydentowi USA Barackowi Obamie podczas jego kampanii prezydenckiej w roku 2012. Jest wśród nich ekspert od nowych mediów Tom MacMahon, nazywany _ cyfrowym psem bojowym prezydenta _.

Czy media społecznościowe będą w stanie zrównoważyć lub odeprzeć ofensywę koncernu Murdocha okaże się 7 września, ale na razie poparcie dla laburzystów w sondażach spada - konkluduje Reuters.

Czytaj więcej w Money.pl
Podpalił dom opieki, dostał dożywocie Pielęgniarz odpowiadał za zabójstwo jedenastu osób i dokonanie ciężkiego uszkodzenia ciała ośmiu innych. W trakcie rozprawy 11 maja przyznał się do popełnienia wszystkich tych czynów.
Założyciel WikiLeaks wystartuje w wyborach Julian Assange ogłosił swą kandydaturę w wyborach do australijskiego Senatu. Za pośrednictwem Skype'a wziął udział w zebraniu Partii WikiLeaks w Melbourne.
Oni nie chcą imigrantów. Będą chronić granice Nowe przepisy dotyczą przede wszystkim tych ludzi, którzy docierają do Australii i domagają się azylu politycznego.
bEqEaybS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)