Notowania

Przejdź na
energetyka atomowa
30.09.2013 10:54

Meduzy wyłączyły elektrownię atomową

Napływ meduz był już tak duży, że zdecydowano o pełnym zatrzymaniu szwedzkiego reaktora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Martin33/Dreamstime)

Meduzy zatrzymały reaktor elektrowni atomowej w Szwecji. Inwazja tych zwierząt spowodowała konieczność wyłączenia ostatniego sprawnego reaktora w Oskarshamn.

Kierownictwo elektrowni poinformowało, że kłopoty z pozyskiwaniem wystarczającej ilości wody bałtyckiej koniecznej do reaktora zaczęły się już piątek. Trzeba było wówczas wyłączyć trzy z sześciu pomp dostarczających wodę. Zostały one bowiem zapchane przez ogromne ilości meduz.

Spowodowało to też obniżenie o 70 procent wydajności samego reaktora. Wczoraj napływ meduz był już tak duży, że zdecydowano o pełnym zatrzymaniu reaktora.

Elektrownia w Oskarshamn dysponuje trzema reaktorami. Jeden z pośród nich jest w unieruchomiony i podlega modernizacji. Drugi pracuje z niepełną jeszcze mocą po wymianie części urządzeń. Trzeci został czasowo wyłączony z powodu inwazji meduz i nie wiadomo kiedy będzie mógł rozpocząć prace.

Czytaj więcej w Money.pl
"Ta spółka jest najważniejsza od lat" Prezes powołanej do budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej PGE EJ1 Aleksander Grad ocenił porozumienie między PGE, Tauronem, Enei i KGHM.
Rząd Japonii: reaktory do demontażu Do reaktorów wpompowuje się wodę, żeby je schłodzić. Problemem jest bezpieczne składowanie skażonej wody. Wielokrotnie dochodziło do wycieków ze zbiorników, w których jest magazynowana tymczasowo.
Szwecja krajem podwyższonego zagrożenia? Sztokholm przygotowuje się do przyszłotygodniowej wizyty prezydenta Baracka Obamy.
Tagi: energetyka atomowa, meduzy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz