Notowania

airbus
13.09.2012 13:11

Mega fuzja zakończy się fiaskiem?

Jeden z głównych udziałowców europejskiego koncernu aerokosmicznego EADS, nie wyraził zgody na połączenie z brytyjskim potentatem zbrojeniowym BAE Systems.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Brian Digital/CC/Flickr)

Jeden z głównych udziałowców europejskiego koncernu aerokosmicznego EADS, francuski biznesmen Arnaud Lagardere oświadczył, że nie wyraził jeszcze zgody na zapowiadaną fuzję EADS z brytyjskim potentatem zbrojeniowym BAE Systems.

Zanim Grupa Lagardere udzieli swej zgody, trzeba zbadać wszystkie możliwe konsekwencje takiej transakcji - zaznaczył. Dodał, że projekt fuzji nie został jeszcze przedstawiony radzie zarządzającej EADS.

Zarówno EADS, jak i BAE Systems potwierdziły w środę wieczorem, że prowadzą rozmowy w sprawie połączenia. Powstałby w ten sposób europejski gigant zbrojeniowy, znacznie przewyższający pod względem obrotów amerykańskiego Boeinga.

Według BAE Systems koncern EADS miałby w nowej spółce 60 procent udziałów. Planuje się także zapewnienie rządom Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii pakietów uprzywilejowanych akcji, co zagwarantowałoby im ochronę własnych interesów w sektorze zbrojeniowym.

Największą częścią składową EADS jest konsorcjum Airbus - główny obok Boeinga światowy producent samolotów pasażerskich.

Tagi: airbus, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz