Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lawiny
20.09.2013 06:17

Meksyk: Do 97 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych huraganów

W Meksyk uderzyły huragan i sztorm tropikalny. Wywołał wiele lawin błota i osuwisk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

1/13

fot: PAP/EPA

Do 97 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi i osuwisk ziemi wywołanych w Meksyku przez huragany - poinformował szef meksykańskiej Obrony Cywilnej Luis Felipe Puente.

Według meksykańskiego MSW, na liście zaginionych znajduje się blisko 70 osób. Najwięcej ofiar śmiertelnych jest w stanach Guerrero, na zachodzie kraju, i w Veracruz, na wschodzie. W samym tylko stanie Sinaloa w zachodniej części Meksyku zniszczone lub poważnie uszkodzone zostały domy, w których mieszkało ponad 100 tysięcy ludzi.

W ostatni weekend w Meksyk od wschodu uderzył huragan Ingrid, a od zachodu - sztorm tropikalny Manuel. Wichury przyniosły ze sobą ulewne deszcze, które spowodowały powodzie i błotne lawiny.

Manuel, po przejściu nad Acapulco, nabrał sił i przemienił się w huragan. Porusza się teraz nad Pacyfikiem w kierunku północnym. Ingrid tymczasem osłabła i przerodziła się w sztorm tropikalny.

Wyjątkowo trudna sytuacja jest od poniedziałku w popularnym kurorcie Acapulco. Pod wodą znalazło się m.in. miejscowe lotnisko a zwały ziemi zablokowały drogi. Z miasta nie mogło się wydostać około 40 tysięcy turystów. Z pomocą lotnictwa wojskowego udało się jednak ewakuować z Acapulco ponad 15 tysięcy ludzi.

W związku z kataklizmem prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto odwołał zaplanowany na przyszły tydzień wyjazd do Nowego Jorku na sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Tymczasem synoptycy ostrzegają, że od Zatoki Meksykańskiej nad kraj nadciąga kolejna nawałnica.

Czytaj więcej w Money.pl
W Meksyku rośnie liczba ofiar. Już 40 osób W Meksyku rośnie liczba śmiertelnych ofiar huraganu Ingrid oraz burzy tropikalnej Manuel.
Dramat w Acapulco. Trwa ewakuacja W Meksyk niemal jednocześnie od wschodu uderzył huragan Ingrid, a od zachodu - sztorm tropikalny Manuel. Z Acapulco próbuje wydostać się 40-60 tys. ludzi. Pomaga lotnictwo wojskowe.
Manuel i Ingrid spustoszyły Meksyk Jeszcze nigdy oba wybrzeża Meksyku nie zostały nawiedzone przez żywioł prawie w tym samym czasie. Spośród 32 stanów jedynie trzy nie ucierpiały. Praktycznie w całym kraju doszło do powodzi, podtopień i osunięć ziemi.
Tagi: lawiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz