Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Merkel: Gazociąg bałtycki może być dobry dla Polski

0
Podziel się:

Kanclerz Niemiec chce, aby Polska skorzystała na budowie Gazociągu Północnego i obiecuje zakończenie rosyjsko-polskiego sporu o import mięsa.

Merkel: Gazociąg bałtycki może być dobry dla Polski
(PAP / EPA)
bFghLqtN

Kanclerz Niemiec Angela Merkel chce, aby Polska skorzystała na budowie Gazociągu Północnego i mogła kupować rosyjski gaz z Niemiec. Obiecuje też doprowadzić do zakończenia rosyjsko-polski spór o import mięsa.

"Rzeczpospolita", która jako jedyna gazeta z Polski znalazła się w gronie kilku europejskich dzienników zaproszonych do przeprowadzenia wywiadu z Angelą Merkel, publikuje rozmowę z szefową niemieckiego rządu.

Pani kanclerz mówi między innymi, że niemieckie firmy są gotowe na to, by tłoczyć gaz sprowadzany poprzez gazociąg północny do Polski. Nic na to nie poradzę, że w Polsce nikt nie zainteresowania tą propozycją - dodaje.
Merkel deklaruje ponadto, że zamierza wpłynąć na ożywienie debaty w sprawie konstytucji europejskiej.

bFghLqtP

Zapewnia też, że chce poprawy stosunków polsko-niemieckich i zwraca uwagę, że współpraca ta, choćby w unijnej Radzie Europejskiej, układa się bardzo dobrze. Dodaje, że bardzo dobrze rozumie to, co się dzieje w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, ponieważ pochodzi z dwanej NRD.

bFghLquq
KOMENTARZE
(0)