Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Merkel i Hollande zaniepokojeni sytuacją na Ukrainie

0
Podziel się:

Prezydent Francji i kanclerz Niemiec wyrazili głębokie zaniepokojenie kontynuacją walk na wschodzie Ukrainy.

Merkel i Hollande zaniepokojeni sytuacją na Ukrainie
(PAP/EPA)

Prezydent Francji Francois Hollande i kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas sobotniej rozmowy z przywódcą Rosji Władimirem Putinem wyrazili głębokie zaniepokojenie kontynuacją walk na wschodzie Ukrainy i wezwali do rozejmu w tym kraju - podał Pałac Elizejski.

Jak głosi komunikat, Hollande i Merkel _ wyrazili głębokie zaniepokojenie kontynuacją walk na wschodzie Ukrainy, zwłaszcza w następstwie ataku, który rano spowodował śmierć co najmniej 49 żołnierzy ukraińskiej armii _.

_ Dlatego podkreślili znaczenie szybkiego wprowadzenia zawieszenia broni na Ukrainie _ - dodano. Chodzi o stworzenie _ konkretnych warunków do zmniejszenia napięcia w terenie, przede wszystkim poprzez unikanie napływu bojowników i broni przez granicę oraz poprzez wzywanie separatystów do zakończenia walk _ - czytamy.

Prorosyjscy separatyści zestrzelili transportowy Ił-76, gdy podchodził on do lądowania na lotnisku w Ługańsku na wschodzie Ukrainy. Według agencji AFP atak ten niweczy nadzieje na poprawę sytuacji na Ukrainie, które wiązano z pierwszymi kontaktami między Kijowem a Moskwą w ostatnich dniach.

Merkel, Hollande i Putin _ dokonali przeglądu sytuacji na Ukrainie oraz różnych tematów będących przedmiotem negocjacji między władzami Rosji i Ukrainy, z których niektóre toczą się pomyślnie _ - napisano w komunikacie.

Rozmowa nastąpiła ponad tydzień po spotkaniu we francuskim Benouville, gdzie podczas obchodów 70. rocznicy lądowania aliantów w Normandii prezydent Putin po raz pierwszy od wyborów prezydenckich na Ukrainie rozmawiał z nowym szefem tego państwa Petrem Poroszenką.

Z oświadczenia Pałacu Elizejskiego wynika też, że trzej przywódcy _ podkreślili konieczność znalezienia rozwiązania w sprawie warunków dalszych dostaw gazu na Ukrainę _. W sobotę w Kijowie na ten temat mają rozmawiać przedstawiciele Ukrainy, Rosji i Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent Francji spotkał się z Poroszenką Ich rozmowa trwała kilkanaście minut.
"Nie można zapomnieć o aneksji Krymu" _ - Aneksja Krymu to wydarzenie, które wstrząsnęło szczególnie mocno Niemcami i całą Unią Europejską - _powiedziała Angela Merkel.
Dla Merkel Ukraina wiciąż jest niepodległa Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że Rosja nie ma prawa mieszać się w wewnętrzne sprawy Ukrainy.
Korupcja i rosyjska inwigilacja to plagi Ukrainy Eksperci uważają, że Ukraińcy mają wolę walki, ale przegrywają, bo społeczeństwo jest spenetrowane przez rosyjskie służby.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)