Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Merkel porozmawiała z Putinem ws. Ukrainy

0
Podziel się:

Kanclerz Niemiec i prezydent Rosji uznali, że sytuacja na Ukrainie się pogarsza i opowiedzieli się za intensyfikacją wysiłków pokojowych.

Merkel porozmawiała z Putinem ws. Ukrainy
(kremlin.ru/CC/Wikipedia)
bETGWluJ

Kanclerz Niemiec i prezydent Rosji, którzy dzisiaj spotkali się na krótko w Rio de Janeiro przed finałem mundialu, uznali, że sytuacja na Ukrainie się pogarsza i opowiedzieli się za intensyfikacją wysiłków pokojowych.

_ - Liderzy byli zgodni co do tego, że sytuacja, niestety, ma tendencję do pogarszania się _ - powiedział po rozmowie Merkel z Putinem rzecznik Putina Dmitrij Pieskow.

_ - Putin i Merkel wskazali na konieczność pilnego wznowienia działalności grupy kontaktowej, być może w formie wideokonferencji _ - powiedział Pieskow.

bETGWluL

Według niego Putin i Merkel za konieczne uznają jak najszybsze zawieszenie broni na Ukrainie i wymianę jeńców.

Merkel i Putin pozostają w regularnym kontakcie w sprawie kryzysu na Ukrainie, a Merkel apeluje do Putina, by użył swego wpływu na separatystów we wschodniej Ukrainie, aby przyczynić się do zakończenia tam walk.

Rosyjskie media piszą, że rozmowa dwojga polityków trwała nieco ponad godzinę i cała była poświęcona sytuacji na Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl

bETGWluR
bETGWlvm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)