Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Merkel przeciwna interwencji wojskowej w Syrii

0
Podziel się:

Syryjska opozycja oskarżyła siły reżimu Baszara el-Asada o przeprowadzenie ataku gazowego na przedmieściach Damaszku, w którym miało zginąć od kilkuset do nawet 1300 osób.

Merkel przeciwna interwencji wojskowej w Syrii
(World Economic Forum/CC/Flickr)

Kanclerz Niemiec jest przeciwna interwencji wojskowej w Syrii - poinformował dzisiaj rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert.

_ - Nie forsujemy ścieżki wojskowego rozwiązania _ - powiedział rzecznik. - _ Uważamy, że sytuacji nie da się rozwiązać z zewnątrz środkami militarnymi, lecz że trzeba doprowadzić do rozwiązania politycznego _ - dodał Seibert, cytowany przez agencję dpa.

Merkel zareagowała pozytywnie na deklarację Rosji o poparciu dla zbadania przez niezależnych kontrolerów zarzutów o użycie broni chemicznej w Syrii. Szefowa niemieckiego rządu potwierdziła swój apel o zapewnienie inspektorom ONZ szybkiego dostępu do miejsc, gdzie mogło dojść do użycia takiej broni.

Amerykański minister obrony Chuck Hagel dał do zrozumienia w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego, że marynarka wojenna USA zajmuje pozycje na wypadek wydania przez prezydenta Baracka Obamę rozkazu podjęcia akcji militarnej wobec Syrii w związku z doniesieniami o użyciu w tym kraju broni chemicznej.

Syryjska opozycja oskarżyła siły reżimu Baszara el-Asada o przeprowadzenie ataku gazowego na przedmieściach Damaszku, w którym miało zginąć od kilkuset do nawet 1300 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojsko trafiło na broń chemiczną w powstańczym tunelu _ Bohaterscy żołnierze weszli do tunelu terrorystów i zobaczyli broń chemiczną _ - podała telewizja, powołując się na źródła medialne.
USA rozważają interwencję w Syrii? Prezydent Barack Obama oświadczył, że najnowsze doniesienia w sprawie użycia broni chemicznej w Syrii są _ bardziej niepokojące niż poprzednie _.
Rosja apeluje do Syrii o współpracę Najpotężniejszy sojusznik Baszara el-Asada wezwał go, żeby umożliwił zbadanie miejsca domniemanego ataku chemicznego na przedmieściach Damaszku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)