Notowania

budżet ue 2014-2020
03.11.2012 17:12

Merkel przekona Camerona? To ważne dla nas

Kanclerz Niemiec Angela Merkel spotka się z premierem Wielkiej Brytanii, żeby porozmawiać o nowym unijnym budżecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Kanclerz Niemiec Angela Merkel spotka się z premierem Wielkiej Brytanii, żeby porozmawiać o nowym unijnym budżecie. Merkel w środę złoży krótką wizytę w Londynie. *

Brytyjski premier daje do zrozumienia, że w czasie kryzysu nie zgodzi się na jakiekolwiek zwiększanie budżetu. David Cameron mówił niedawno w parlamencie, że jest gotowy użyć weta, jeśli Wielka Brytania nie dostanie na szczycie dobrej oferty. Jego zdaniem, najlepiej byłoby zmniejszyć budżet, ostatecznie można go zamrozić.

Stanowisko Londynu może doprowadzić do opóźnień w budżetowych negocjacjach. Kanclerz Angeli Merkel zależy jednak na jak najszybszym załatwieniu sprawy. Szefowa niemieckiego rządu zapowiedziała, że Niemcy zrobią wszystko, by znaleźć rozwiązanie tego problemu.

Komisja Europejska proponuje, aby w nadchodzących latach Unia miała na wydatki ponad bilion euro. Najgłośniej przeciwko tej kwocie protestuje właśnie Londyn. Niemcy też uważają, że to za dużo. Ale w przeciwieństwie do Brytyjczyków są gotowi do negocjacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Cypr proponuje cięcia. Między innymi dla nas To już bezczelność. Ponad 50 miliardów euro ma zasilić europejskich bankrutów.
Trwa walka o pieniądze. Zabraknie miliardów dla Polski? Donald Tusk może mieć ogromne problemy ze spełnieniem swoich obietnic wyborczych.
Kaczyński stawia Tuska pod ścianą. 300 ml euro albo... Rząd chce wynegocjować 300 mld zł dla Polski w nowym wieloletnim budżecie UE na lata 2014-2020.
Tagi: budżet ue 2014-2020, budżet unijny, gospodarka, fundusze unijne, pieniądze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz