Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inflacja
02.01.2006 12:42

MF szacuje grudniową inflację na 0,8 proc.

Ministerstwo Finansów szacuje, że miesięczna inflacja w grudniu wyniosła od -0,1% do 0,0%, co przekłada się na spadek rocznego wskaźnika inflacji do 0,8% z 1,0% w listopadzie./ ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ministerstwo Finansów szacuje, że miesięczna inflacja w grudniu wyniosła od -0,1% do 0,0%, co przekłada się na spadek rocznego wskaźnika inflacji do 0,8% z 1,0% w listopadzie, podał resort w środowym komunikacie. *

„Ministerstwo Finansów szacuje, że stopa zmian cen towarów i usług konsumpcyjnych w grudniu 2005 roku., w stosunku do miesiąca poprzedniego ukształtowała się w przedziale od -0,1% do 0,0%. Oznacza to, iż wzrost cen konsumpcyjnych liczony w skali rocznej może wynieść w tym miesiącu 0,8%” – podano w komunikacie.

W listopadzie inflacja roczna była zaskakująca niska i wyniosła 1,0% wobec 1,3% oczekiwanych przez rynek. Zdaniem ekonomistów, było to zasługą niższych cen żywności, szczególnie mięsa.

Z sierpniowej projekcji Narodowego Banku Polskiego (NBP) wynika, że najbardziej prawdopodobna ścieżka inflacyjna zakłada, iż roczny wskaźnik wzrostu CPI pozostanie w okolicach 1,5% do pierwszego kwartału 2006 roku.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) poda dane o grudniowej inflacji 16 stycznia.

Tagi: inflacja, wiadomości, gospodarka, inflacja i bezrobocie, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz