Notowania

wybór szefa mfw
24.05.2011 07:11

MFW szuka szefa. Zgłoszenia do 10 czerwca

Międzynarodowy Fundusz Walutowy rozpoczął przyjmowanie kandydatur na stanowisko następcy Dominique'a Strauss-Kahna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Międzynarodowy Fundusz Walutowy rozpoczął przyjmowanie kandydatur na stanowisko następcy Dominique'a Strauss-Kahna, oskarżonego w USA o próbę gwałtu na pokojówce. *

MFW będzie przyjmować kandydatury do 10 czerwca. Jeśli zostanie ich zgłoszonych trzy lub mniej, Fundusz ujawni je tego samego dnia. Jeśli będzie ich więcej, wybierze trzy najlepsze, co zajmie jakiś czas. Nazwisko nowego szefa MFW zostanie podane najpóźniej 30 czerwca.

Niecały tydzień po dymisji Strauss-Kahna wielkie państwa europejskie zdają się przychylać do kandydatury francuskiej minister finansów Christine Lagarde.

- T_ o miłe być docenianą _ - powiedziała Lagarde w wywiadzie dla amerykańskiego kanału CNBC - ale _ decyzja należy do kogo innego _ i podnoszenia tej kwestii _ jest zdecydowanie przedwczesne _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t75855.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/barroso;pozytywnie;o;kandydatce;francji,222,0,837086.html) Barroso pozytywnie o kandydatce Francji Przewodniczący Komisji Europejskiej dał do zrozumienia, że francuska minister finansów byłaby dobrym kandydatem na szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/83/t139603.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;wszyscy;potepiaja;strauss-kahna,222,0,832478.html) Nie wszyscy potępiają Strauss-Kahna Reakcje na aferę wokół byłego szefa MFW uwydatniają różnice co do tego, jak kraje radziły sobie z przestępstwami seksualnymi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t49376.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/rostowski;na;czele;mfw;tak;uwaza;pawlak,199,0,832455.html) Rostowski na czele MFW? Tak uważa Pawlak Wicepremier powiedział, że Rostowski, jako szef tej instytucji, miałby dużo większe pole do popisu niż jako minister finansów.
Tagi: wybór szefa mfw, mfw, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz