Notowania

ukraina
29.07.2010 08:56

MFW zaakceptował kredyt dla Ukrainy

Natychmiast dostępnych będzie 1,89 mld dol. Reszta będzie odblokowana stopniowo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(thisisbossi/CC/Flickr)

Kredyt typu stand-by w wysokości 15,15 mld dolarów przyznany został Ukrainie na 29 miesięcy - poinformowano w Waszyngtonie. *Środki te będą odblokowywane stopniowo. Natychmiast dostępnych będzie 1,89 mld dol.*

Kredyt, którego zasady uzgodniono na początku lipca, został zatwierdzony przez Radę Zarządzającą MFW, która uznała, że władze w Kijowie wspierają _ program reform i poprawek gospodarczych _ - napisano w oficjalnym komunikacie.

Program ten ma na celu _ konsolidację finansów publicznych, uzdrowienie systemu bankowego i opracowanie bardziej wydajnych ram polityki monetarnej _ - dodano w oświadczeniu funduszu.

Zmagająca się ze skutkami globalnego kryzysu finansowego Ukraina pilnie potrzebuje nowych kredytów dla podtrzymania gospodarki. Opiewający na 16,4 mld dolarów wcześniejszy program pomocowy MFW został zawieszony pod koniec ubiegłego roku, po wypłaceniu 10,5 mld dolarów - gdy okazało się, że poprzednia ukraińska ekipa rządowa nie realizowała swych obietnic w sprawie dyscyplinowania budżetu.

W ramach zobowiązań podjętych przez Kijów w zamian za finansowanie z MFW Ukraina liczy na deficyt budżetowy w wysokości 5,3 proc. PKB w 2010 roku i przewiduje jego zmniejszenie do 3,5 proc. w roku 2011.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ W ukraińskich mediach jest cenzura ]( http://news.money.pl/artykul/w;ukrainskich;mediach;jest;cenzura,60,0,646204.html )
* [ **Ukraina** podnosi ceny gazu, bo liczy na pomoc z MFW ]( http://news.money.pl/artykul/ukraina;podnosi;ceny;gazu;bo;liczy;na;pomoc;z;mfw,179,0,643763.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz