Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miasta szukają pieniędzy podnosząc opłaty

0
Podziel się:

Samorządy znalazły sposób na załatanie budżetów. Większość podnosi opłaty za wodę i ścieki, czynsze komunalne czy ceny biletów komunikacji miejskiej.

Miasta szukają pieniędzy podnosząc opłaty
(Amorphis/iStockphoto)
bEJMONaZ

Samorządy znalazły sposób na załatanie budżetów. Większość podnosi opłaty za wodę i ścieki, czynsze komunalne czy ceny biletów komunikacji miejskiej. Podwyżki boleśnie uderzają po kieszeni mieszkańców.

W największych polskich miastach - między innymi Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Białymstoku - w najbliższych tygodniach należy spodziewać się podwyżki lokalnych opłat - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Na przykład mieszkańcy Warszawy zapłacą co miesiąc za wodę i ścieki miejskie o 10 złotych więcej. We Wrocławiu opłaty za te media rosną o 15 procent, a w Poznaniu o 4 procent. W górę idą także czynsze za mieszkania komunalne oraz bilety komunikacji miejskiej. W Warszawie ceny biletów od sierpnia wzrosną średnio o 30 procent. Podwyżki planują też Łódź i Kraków.

bEJMONbb

To odpowiedź samorządów na rosnące koszty - podwyżkę VAT, wysoką inflację i wzrost cen paliw - czytamy w dzienniku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t135053.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/strajk;przeciw;oplatom;za;drogi;w;portugalii,132,0,793476.html) Strajk przeciw opłatom za drogi. W Portugalii Ciężarówki w ramach protestu stoją na poboczach autostrad. Strajkujących obrzucono kamieniami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t21338.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/kosztowne;wplaty;gotowkowe;na;firmowe;konto,53,0,847157.html) Kosztowne wpłaty gotówkowe na firmowe konto Przynosząc do oddziału 3 tys. zł, przedsiębiorca za zasilenie własnego konta może zapłacić nawet 18 zł prowizji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t22129.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/abonament-rtv-pojdzie-w-gore-o-ile.html) Podwyżka abonamentu RTV Sprawdź o ile w przyszłym roku podrożeje oglądanie telewizji i słuchanie radia.
bEJMONbC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)