Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Michaił Chodorkowski może niedługo wyjść z więzienia

0
Podziel się:

Biznesmen odpiera wszystkie zarzuty i uważa je za sfabrykowane i politycznie umotywowane.

Michaił Chodorkowski może niedługo wyjść z więzienia
(PressCenter of Mikhail Khodorkovsky<br />and Platon Lebedev/cc/wikipedia)
bFfRhAOd

Były szef Jukosu Michaił Chodorkowski może wyjść na wolność już w kwietniu - uważa współprzewodniczący Partii Wolności Narodowej (Parnas) Borys Niemcow, którego wypowiedź zamieścił dziennik _ Niezawisimaja Gazieta _.

Niemcow uważa, iż prezydent Dmitrij Miedwiediew jest gotów ułaskawić kilka osób z listy więźniów politycznych sporządzonej przez opozycję. W rozmowie z dziennikiem Niemcow nie przeczył, że chodzi o Michaiła Chodorkowskiego i jego partnera biznesowego Płatona Miedwiediewa.

Listę _ więźniów politycznych _, na której figurują Chodorkowski i Lebiediew, opozycjoniści przekazali, jak pisze dziennik _ NG _, głowie państwa po wiecu na Placu Błotnym 4 lutego. W minioną sobotę podczas kolejnej akcji protestu, której nadano formę konferencji prasowej, Niemcow oświadczył, że _ ma nadzieję, iż istnieje duże prawdopodobieństwo, że szereg znanych osób, które męczą się w więzieniach, 7 maja będzie na wolności _. Powiedział, że _ nie chce zapeszać, i nie chce nic dodawać _. Mimo to dodał, że _ najpewniej ułaskawienia nastąpią jeszcze w kwietniu _.

bFfRhAOf

Adwokat Chodorkowskiego Wadim Kluwgant nie skomentował w rozmowie z gazetą wypowiedzi Niemcowa.

Dzień po wyborach prezydenckich w Rosji (4 marca), które wygrał premier Władimir Putin, prezydent Dmitrij Miedwiediew polecił Prokuraturze Generalnej przeanalizować legalność i zasadność wyroków wydanych na osoby uważane przez opozycję za więźniów politycznych, w tym Chodorkowskiego i Lebiediewa, którzy odsiadują wieloletnie wyroki wiezienia za przestępstwa gospodarcze.

Na wolność Chodorkowski i Lebiediew mają wyjść w roku 2016. Chodorkowski i Lebiediew konsekwentnie odpierali wszystkie wysunięte wobec nich zarzuty, uważając je za sfabrykowane i politycznie umotywowane.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjski Pen Club. Chodorkowski pisarzem Były szef rosyjskiego koncernu naftowego Jukos Michaił Chodorkowski został wybrany na honorowego członka rosyjskiego Pen Clubu.
Chodorkowski wyjdzie? On to obiecuje Michaił Prochorow, który chce startować w marcowych wyborach prezydenckich w Rosji, oznajmił, że jeśli zwycięży, to jego pierwszym krokiem będzie uwolnienie uwięzionego byłego właściciela koncernu naftowego Jukos.
Chodorkowski znów trafił do kolonii karnej Na razie nie wiadomo jednak do którego obozu przewieziono najgłośniejszego z rosyjskich więźniów.
Chodorkowski wygrał z Rosją w Strasburgu Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał, że Rosja naruszyła prawa byłego szefa Jukosu.
bFfRhAOG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)